do kąpieli dla dzieci

Kosmetyki do kąpieli dla niemowląt i dzieci

Pielęgnację skóry dziecka trzeba rozpocząć już od pierwszego dnia jego życia. Skóra małego człowieka jest bardzo delikatna i nie posiada jeszcze tak dobrej i skutecznej bariery ochronnej, jak skóra dorosłej osoby. Wybierając kosmetyki do kąpieli dla malucha należy zwrócić uwagę, czy jest to produkt delikatny w działaniu i czy posiada odpowiednie atesty. Dobrze jest zwrócić uwagę na skład kosmetyku, czy nie zawiera on w składzie substancji drażniących skórę, które mogą być powodem alergii.

Produkty do kąpieli dla niemowląt

Ze względu na to, że niemowlęta kąpie się z reguły codziennie, a ich skóra jest niezwykle delikatna i podatna na podrażnienia, należy zwrócić szczególną uwagę na skład stosowanego kosmetyku do kąpieli. Dobrze jest dobrać produkt tak, aby nie było w jego składzie mocnych, wysuszających skórę detergentów (np. Sodium Lauryl Sulfate – SLS,  Ammonium Lauryl Sulfate – ALS). Jeśli dziecko ma zdrową skórę, można zastosować do mycia zwykłe mydło dla niemowląt.  W przypadku jednak, gdy jego skóra jest sucha i wykazuje oznaki wrażliwości na kosmetyki, lepiej wybrać emolienty. Są to preparaty bardzo delikatne dla skóry i wykazują działanie natłuszczające, nawilżające oraz regeneracyjne.

Kosmetyki do kąpieli dla dzieci

Mycie skóry starszych dzieci nie jest już tak problematyczne, jak tych najmłodszych. Do dyspozycji jest tu cała gama kosmetyków w postaci żelu, płynu do kąpieli w postaci 2 w 1 (czyli do mycia ciała i włosów), pianki, galaretki, ciastoliny, a nawet soli do rozpuszczenia w wannie. Kosmetyki te mają też przeróżne kolory i zapachy, co na pewno jest dodatkowym czynnikiem umilającym mycie. W skład takich kosmetyków powinny wchodzić substancje nawilżające i łagodzące, takie jak:

  • mocznik, 
  • kwas mlekowy, 
  • pantenol,
  • gliceryna,
  • alantoina.

Warto sprawdzić, czy produkt przeznaczony do kąpieli dla dziecka ma odpowiednie pH, które powinno być zbliżone do pH skóry, a także to, czy jest hipoalergiczny i czy był testowany dermatologicznie.

do kąpieli dla dzieci

Zestawy do kąpieli dla dzieci

Kąpiel dziecka to nie tylko mycie, ale i zabawa. Zestawy do kąpieli dla niemowląt i dzieci (https://a-manada.pl/do-kapieli-dla-dzieci) zawierają zwykle odpowiedni płyn do kąpieli, szampon, balsam lub oliwkę do smarowania ciała. Do zestawu można dobrać też kolorową myjkę lub gąbkę. Warto zaopatrzyć się w antypoślizgową matę do wanny. Doskonałe będą też przeróżne akcesoria kąpielowe, które sprawią, że czas spędzony w wannie stanie się istną przygodą. Mogą tu sprawdzić się kubeczki kąpielowe, psikające wodą zabawki lub wodne młynki. Im więcej zabawy, tym lepiej. Ważne, aby dziecko polubiło czas kąpieli i oswoiło się z wodą.