wieliczka

Z czego słynie Wieliczka?

Kraków to stolica Małopolski, która wiele osób zachwycić może swoim wyglądem. Zresztą, należałoby wspomnieć o tym, że jest to miasto oferujące swoim mieszkańcom ogrom możliwości do rozwoju. Nie o tym będzie mowa, ale o tym, co w tym mieście warto zobaczyć lub w bliskich okolicach. Chociaż, może tym razem warto postawić na owe okolice, gdzie znaleźć można małą Wieliczkę. Małą, ale mającą w sobie siłę przyciągnięcia ogromnej rzeszy turystów.

Zejść pod ziemię

W sumie to nie ma się czemu dziwić, bowiem kopalnia soli w Wieliczce znana jest nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie. To właśnie dlatego tak duża ilość osób decyduje się na to, aby pojawić się w Polsce, a dokładnie w Małopolsce. Wiele osób bowiem jest ciekawych tego, jak to jest zejść pod ziemię, gdzie w dawnych czasach wydobywało się sól. Każdego dnia, zgodnie z przewidzianym rozkładem kopalni, można załapać się na zwiedzanie kopalni, które odbywa się zawsze z wyznaczonym przewodnikiem. Do wyboru jest kilka ciekawych tras, w tym ta, która specjalnie dedykowana jest dla najmłodszych uczestników zwiedzania. Dzieciom ta opcja się na pewno spodoba.

wieliczka

Nocleg w kopalni

Zresztą, wypadałoby również wspomnieć o tym, że kopalnię można nie tylko zwiedzić, ale również można zdecydować się tam na nocleg. Wrażenia będą podwójne. Jest to zalecane w celach zdrowotnych, ponieważ w kopalni ma się do czynienia z charakterystycznym powietrzem. Jest także wiele chętnych osób, które planują w kopalni ….ceremonię zaślubin. Jak więc widać, kopalnia przyciąga do siebie wiele osób. Kto jeszcze nie był, koniecznie powinien zwiedzić to miejsce.