kijek do selfie

Czy warto mieć kij do selfie?

Przy pomocy kijom, na których umieszczamy nasz telefon, aparat czy kamerę typu GoPro jesteśmy w stanie bez żadnych przeszkód zrobić oddalone osobiste zdjęcie bądź grupie osób nie prosząc nikogo o pomoc. W Polsce takie kije nie przebiły się jeszcze tak bardzo, przez co mało osób je ma, jednak w innych krajach możemy zaobserwować dużą popularność tego produktu. Nie odchodźmy zbyt daleko i wrócimy do naszego kraju. Brak popytu na kijki do selfie nie oznacza, że nie znajdziemy nie w sklepach. Znaleźć można naprawdę wiele modeli zarówno tych tradycyjnych, jak i opierających się na różnych motywach np.: bajkowym.

Jak dobrać kij do selfie?

kijek do selfie

Do stworzenia takich kijków posłuży metaliczna teleskopowa tuleja. Dość często widziane są modele osiągające długość od 80 do 100 cm. Warto zaznaczyć, iż użytkownik jest w stanie bezpośrednio zmieniać długość kija, dzięki temu można zmniejszyć bądź zwiększyć kadrowanie. Idealnie spisuje się w sytuacjach, gdy pragniemy zrobić zdjęcie, lecz nie może ono zostać wykonane z ręki. Nawet producenci stworzyli specjalne kije selfie skierowane do osób, uprawiających sporty ekstremalne.  Przydatną funkcją jest obrotowa głowica, jaka zapewnia obrót smartfona. Aby wykonać zdjęcie przy pomocy kija, pierw w telefonie musimy uruchomić aparat i kolejno umieszczamy go w danym zaczepie.

Kijek do selfie a rozmiar smartfona

Nie każdy kijek do selfie będzie kompatybilny z danym smartfonem. Więc przed zakupem musimy koniecznie sprawdzić, czy dany kij będzie obsługiwał nasz telefon. Wtedy będziemy pewni, że nasz telefon będzie mógł efektownie oraz pewnie funkcjonował, gdy połączymy go z kijem do selfie. W tymże celu sprawdźcie jakiej wielkości sprzęt pomieści się w uchwycie. Zazwyczaj twórcy informują swoich klientów, dlatego takie dane znajdziemy w dokładnych specyfikacjach kija.