Jak wybierać modne abażury do lamp?

Wśród osłon na żarówki pojawia się wiele abażurów. Przedmioty z tej kategorii cieszą się rosnącą popularnością ze względu na to, że komponują się z modnymi stylami aranżacyjnymi. Poszukując elementu z tej kategorii warto zwrócić uwagę na jego dopasowanie do trendów oraz posiadanego urządzenia. Co należy wiedzieć na ten temat?

Abażur dopasowany do lampy

Poszukując osłony na żarówkę do konkretnej lampy należy zwrócić uwagę na jej wymiary. Abażur do lampy (więcej) powinien być szerszy od podstawy urządzenia. Zapewni to symetrię i stabilność. Może również uchronić osłonę przed ewentualnym przegrzaniem i uszkodzeniem. Przede wszystkim jednak wpłynie na estetyczny wygląd akcesoriów. Dobieranie elementów na tej podstawie dotyczy zarówno modeli stojących, jak i wiszących. Również w przypadku żyrandoli często stawia się na abażury o znacznej szerokości. W tej kategorii można jednak spotkać też niewielkie osłony zakładane na same żarówki. Przyglądając się wielkości przedmiotów należy zwrócić też uwagę na średnicę otworu służącego do montowania abażuru. Rozmiar musi być dokładnie dopasowany do wymiarów podstawy lampy. Co jeszcze warto wiedzieć?

Jak dobrać modny abażur do danego stylu wnętrzarskiego?

Abażury do lamp zaczęły być ponownie cenione całkiem niedawno. Ich popularność wiąże się z powrotem do aranżacji związanych ze stylem retro, glamour czy rustykalnym. Poszukując osłon żarówek do swojego mieszkania warto zwrócić uwagę na to, jakie akcesoria sprawdzą się w danych wnętrzach. Charakter luksusowych salonów glamour podkreślą modele złote wewnątrz. Zewnętrzna część abażuru może być granatowa, czarna, w barwie pudrowego różu lub butelkowej zieleni. W pomieszczeniach w stylu retro doskonale sprawdzą się kontrastowe akcesoria w barwach czerni i bieli. Do bardziej klasycznych aranżacji, wnętrz boho i skandynawskich warto dopasować białe, szare, beżowe i błękitne modele. Odpowiednio dopasowane abażury będą dobrze komponowały się z lampami o podkreślą charakter wystroju. Tego typu elementy mogą wprowadzić do mieszkania ciepły i przyjazny klimat.