zwiewna sukienka maxi

Różowe sukienki – jak nosić

Kolor różowy nie cieszy się popularnością wśród kobiet. Nie jest kolorem najłatwiejszym, ponieważ często można z nim przesadzić. Nieumiejętne dobranie garderoby może prowadzić do karykaturalnego wyglądu, w którym infantylność krzyczy z daleka. Różu jednak nie należy się bać, różowe sukienki z odpowiednimi dodatkami mogą dodawać uroku, z równoczesnym zachowaniem elegancji.

Różowy kolor zarezerwowany dla dziewczynek?

Oczywiście nie jest to prawda, chociaż obecnie panuje takie przekonanie wśród pań w różnym przedziale wiekowym. Różowe sukienki często kojarzą się z małymi dziećmi, ale naprawdę nie musi tak być. Różowy przecież niejeden ma odcień, a odpowiednio elegancki krój będzie wyglądać dobrze nawet w różowym odcieniu. Neonowy róż niekoniecznie będzie pasować do formalnej sytuacji, w której należy wyglądać elegancko i z klasą. Stawiając na róż lepiej unikać bufiastych rękawów i nadmiaru falbanek. Tutaj najlepiej sprawdzi się prostota, czyli ołówkowe sukienki lub te lekko rozkloszowane. 

Z czym łączyć róż?

Jeśli wybór padł na różową kreację, warto zastanowić się nad dodatkami. Różowe sukienki dobrze komponują się czarnymi dodatkami. Delikatne szpilki będą idealnie pasować do ołówkowej sukienki. Całość dobrze dopełni mała czarna torebka. Jeśli stylizacja ma wyglądać łagodnie, dobrze zestawić ją z cielistymi butami i torebką. Warto postawić na złotą, ale delikatną biżuterię. Małe zwisające kolczyki lub lekka bransoletka z cyrkoniami będą stanowić dobrze dobraną całość z różową sukienką i cielistymi dodatkami.