zapinanie damskiego naszyjnika

Modne damskie naszyjniki

Naszyjniki damskie są bardzo popularną biżuterią, najczęściej łączoną z bransoletkami oraz kolczykami. Taki elegancki zestaw świetnie pasuje na każde oficjalne wyjście, w połączeniu z sukienką wieczorową.

Naszyjnik damski – od święta

Damskie naszyjniki zakładane na specjalne okazje są zazwyczaj bardziej ozdobne niż ich odpowiedniki na co dzień. Wiele pań decyduje się na złote lub srebrne naszyjniki, wysadzane kamieniami szlachetnymi lub z wisiorami wykonanymi z tych kamieni.

Taka biżuteria jest nie tylko bardzo szykowna, ale – odpowiednio dobrana – może również podkreślać urodę kobiety. Błękitny kamień u kobiety o jasnoniebieskich oczach sprawi, że będą one uwydatnione i podkreślone jak przy zastosowaniu najlepszego eyelinera.

Modny naszyjnik na co dzień

Codzienne wersje naszyjników są nieco skromniejsze niż te wieczorowe. Zazwyczaj zawierają nieduży wisiorek, na przykład w kształcie ulubionego zwierzątka czy inicjału. Takie delikatne ozdoby doskonale podkreślają urodę kobiety, a połączone z nieco większym dekoltem, świetnie go uwydatniają.

Codzienne naszyjniki nie muszą być wykonane ze srebra czy złota. Istnieją również ich wersje wykonane z innych materiałów – między innymi hipoalergicznej stali chirurgicznej, która jest świetną opcją dla pań, które ze względu na uczulenie nie mogą nosić klasycznych metali szlachetnych. Na rynku można znaleźć także naszyjniki wykonane z rzemieni lub innych tego typu materiałów.