Jakie pędzle do makijażu kupować?

Codzienny makijaż jest wykonywany przez wiele kobiet każdego dnia i warto dowiedzieć się, jak sobie tę czynność ułatwić. Tym bardziej że można to zrobić wybierając odpowiednie akcesoria do makijażu, które nie muszą być drogie, aby służyły doskonale. Makijaż najlepiej wykonywać pędzlami, których włosie dobierzemy odpowiednio i właściwie wiele czynności to właśnie pędzle będą wykonywać za osobę malującą.

Pędzle z włosia naturalnego, a syntetyczne

Na rynku możemy wybrać pędzle do makijażu wykonane z włosia naturalnego, a także te syntetyczne. Te dwa rodzaje pędzli sprawdzą się do zupełnie innych kosmetyków i musimy nauczyć się jak je odpowiednio dobierać. Jeśli chodzi o pędzle z włosia naturalnego, to najlepiej sprawdzają się do różnego rodzaju rozcierania i blendowania produktów. Będą więc odpowiednie do cieni prasowanych, a także pudrów i różnego rodzaju bronzerów. Natomiast te syntetyczne mają bardzo zbitą strukturę i zdecydowanie lepiej sprawdzają się jeśli chodzi o produkty mokre, takie jak pomady do brwi, tusze do kresek w żelu i wiele innych. Bazy pod cienie, a także korektory pod oczy, również najlepiej nakładać pędzlami syntetycznymi.

Jak odpowiednio zadbać o pędzle do makijażu

Dobrej jakości pędzle do makijażu nie gwarantują nam dożywotniej trwałości, jeśli odpowiednio o nie nie zadbamy. Musimy pamiętać, że wymagają one częstego mycia i to jest najważniejsza czynność, która wykonana nieprawidłowo może zniszczyć pędzel. Nie należy nadmiernie moczyć trzonka i sprawiać, że woda będzie się tam dostawać np. na skutek niewłaściwego suszenia. Jeżeli więc wyczyścimy je to do suszenia, należy układać je włosiem do dołu lub na płasko. Jednak tutaj musimy uważać, aby się nie odkształciły, bo to zdecydowanie utrudni nam pracę, jeśli chodzi o wykonywanie makijażu. Pędzle do makijażu najlepiej czyścić szarym mydłem, które usunie wszystkie zanieczyszczenia i kosmetyki. Szare mydło ponadto, jest całkowicie neutralne dla skóry, więc nie spowoduje podrażnień i alergii.