Różaniec na palec- przedmiot, który zbliża nas do Boga

W okazywaniu uczuć religijnych nie ma nic złego. Tak samo, jak w kupowaniu dewocjonaliów. Taki różaniec na palec jest bardzo ładny i funkcjonalny, a przede wszystkim pomaga w modlitwie.

Różaniec na palec symbolem religijności

      W tym stwierdzeniu jest dużo prawdy. Różaniec na palec rzeczywiście jest narzędziem, które zbliżana nas do Boga. Dzięki niemu łatwiej nam z nim rozmawiać i zanosić nasze prośby i podziękowania. Różaniec jest jak gdyby łącznikiem między światem ludzkim a boskim. Zresztą już jego wygląd i kolorystyka wskazują, że należy do rzeczy sakralnych.

Komu można podarować różaniec na palec?

      Na pewno najbliższym, bo różaniec na palec to niewątpliwy symbol troski i wiary chrześcijańskiej. Można im go dać, po to, żeby strzegł ich od złego. Różańcem na palec można obdarzyć wszystkie osoby, które przystąpiły niedawno do jakiegoś sakramentu. Różaniec będzie im o tym przypominał. Wreszcie różaniec na palec to dobry prezent dla młodych kleryków, którzy dopiero rozpoczynają posługę kapłańską. Różaniec na palec pomoże im w chwilach zwątpienia i będzie przyczyną żarliwszej modlitwy.

Zalety różańca na palec

        Jest mniejszy od swego pierwowzoru, więc łatwiej nim operować. Nie łatwo go popsuć, dlatego też można go pokazywać nawet małym dzieciom. Poza tym jest eleganckim przedmiotem, który założony na palec od razu się wyróżnia. Różaniec na palec ma w sobie aurę tajemniczości i doniosłości. Może właśnie z tego powodu osoby głęboko wierzące lgną do niego jak pszczoły do miodu. W końcu jest przedmiotem, który ukochał sam Bóg, a to argument nie do podważenia.