obrazy

Plakaty minimalistyczne

Wieszanie w domu obrazów znanych artystów niestety nie jest dane wszystkim ludziom. Wysokie koszty oprawy zakupionego obrazu, który również do najtańszych nie należał to czynność przeznaczona dla osób zamożnych, którzy nie muszą dzień w dzień walczyć z możliwością zarobienia i odłożenia czegoś na emeryturę.

Plakaty na ścianę w zastępstwie


Nie znaczy to, że inne osoby nie mogą pozwolić sobie na replikę znanego obrazu w postaci plakatu lub na dzieło niezwiązane z kopiowaniem znanych prac twórców. Wiele plakatów nie ma nic wspólnego z twórczością malarzy, a jest wyrazem emocji współczesnych artystów, którzy zupełnie nie pozostają w tyle ze swoim talentem. Każdy plakat przedstawiający scenę zgodną z gustem kupującego jest wart powieszenia go w domu na honorowym miejscu.

Duży czy mały?

Jeżeli plakat jest dosyć charakterystyczny i nie potrzebuje żadnej oprawy, to warto powiesić go jako jedyną, dużą ozdobę na ścianę, na przykład w salonie, gdzie będą mogli go podziwiać nie tylko domownicy, ale również zaproszeni goście. Plakaty na ścianę w mniejszych rozmiarach, tak zwanych zeszytowych można wieszać w seriach przedstawiających jeden motyw, ale inaczej ujęty na każdym z wywieszonych plakatów.

Wystrój wnętrz właściwie determinuje, jaki plakat powinien zostać powieszony na ścianie, ale minimalistyczne dzieła będą się doskonale prezentować w klasycznych lub nowocześnie urządzonych wnętrzach, gdzie kolorystyka jest dosyć stonowana i jednorodna, a plakat pozostaje jedną z niewielu ozdób, która znajduje się w centralnym miejscu pomieszczenia i cieszy oczy swoją unikalnością i właściwie dobraną kolorystyką.