fotopułapka z systemem gp

Obserwacja zwierząt

Dzisiaj staramy się obserwować ciekawe i leśne zwierzęta, staramy się zabezpieczyć wszystkie ich potrzeby i przede wszystkim staramy się o nie dbać.
Ciekawą formą obserwacji leśnych zwierząt może być obserwacja ich za pomocą fotopułapki na zwierzęta. To nowe urządzenie daje wiele możliwości. Warto więc dowiedzieć się jak działa naprawdę.

CO TO JEST?

To inaczej kamera, która rejestruje zwierzęta w danym miejscu. Jest w nią wbudowany czujnik temperatury ruchu, gromadzący źródła ciepła takie jak ludzie czy zwierzęta. Dzięki temu czujnik ruchu uruchamia się w momencie, gdy w polu widzenia fotopułapki na zwierzęta znajdą się zwierzęta lub ludzie. Skutkiem tego są robione zdjęcia i filmy, które wywołują się już po 1 sekundzie.

DO CZEGO SŁUŻY FOTOPUŁAPKA NA ZWIERZĘTA?

Fotopułapka na zwierzęta służy do monitorowania danego terenu. Już nie tylko, dzięki niej, możemy obserwować życie zwierząt ale także sprawdzać co dzieje się na danym terenie. Taką fotopułapkę możemy zainstalować w lesie, nad stawem, na parkingu, przy ambonie myśliwego, w miejscu gdzie zwierzęta mają swój karmik czy paśnik.
Fotopułapka ze sklepu Obroża Elektryczna pozwala na dokładną obserwację terenu ale też pomaga złapać szkodnika i złoczyńcę.

CO TRZEBA WIEDZIEĆ PRZEZ ZAKUPEM FOTOPUŁAPKI?

Decydując się na zakup fotopułapki musimy przed zakupem zadać sobie kilka pytań.

  • jaki teren chcemy obserwować, w tym wypadku ważny jest zasięg pułapki,
  • jak chcemy monitorować pułapkę, czy interesuje nas funkcja zdalnego jej kontrolowania,
  • jak często chcemy sprawdzać efekty fotopułapki.

Zdjęcia i filmy z fotopułapki na zwierzęta możemy otrzymywać bezpośrednio na nasz telefon. Jest to możliwe dzięki odpowiedniej aplikacji i sieci GSM.

Ważny też jest sposób jej zasilania, możemy wybrać pułapkę zasilaną bateriami lub bateriami słonecznymi.

Fotopułapka dla zwierząt jest odporna na wszelkiego rodzaju warunki atmosferyczne.