drewniana rama na wymarzony obraz

Oprawy obrazów w nietypowych rozmiarach

Zamiłowanie do sztuki nie jest związane ani z pochodzeniem, ani z wykształceniem ani tym bardziej z wiekiem. W każdej klasie społecznej można bez trudu znaleźć pasjonatów obrazów malowanych rozmaitymi technikami. Oczywiście, nie każdego stać na prace znanych twórców, jednak w większości polskich domów na ścianie wisi przynajmniej jeden obraz. Chcąc wydobyć prawdziwe piękno czy to pejzażu czy też portretu, koniecznie trzeba postarać się o jego wyjątkowe obramowanie.

Tradycyjne i nowoczesne ramy do obrazów

Możliwości oprawiania obrazów jest bardzo wiele. Większość osób decyduje się na tradycyjne ramy wykonane z drewna. Dostępne są one w różnych rozmiarach i odcieniach kolorystycznych. Jeżeli ktoś chce się pokusić o ramę w oryginalnym kolorze, wówczas może zainwestować w naturalne drewno i własnoręcznie taką ramę pomalować. Prace nowoczesnych twórców coraz częściej oprawiane są w antyramy albo w ramy metalowe. Takie obrazy doskonale komponują się z modnymi, minimalistycznymi wnętrzami.

Obrazy o niestandardowych wymiarach

Obrazy zazwyczaj malowane są na płótnach o określonych wymiarach i nie ma większych problemów z dobraniem do nich ram. Czasem jednak może zdarzyć się taka sytuacje, że znajdzie się obraz o nietypowym rozmiarze. Próżno wówczas szukać ramy idealnie do niego pasującej. Najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku będzie zamówienie ramy do obrazu na wymiarzamów z Galerii Plakatu. Jedynym minusem może być w tym przypadku cena – ramy wykonywane na indywidualne zamówieni są zazwyczaj nieco droższe, niż te dostępne w regularnej sprzedaży. Należy jednak pamiętać o tym, że podwyższona jakość oraz niecodzienny standard są warte swojej ceny. Można także pokusić się o to, aby powiesić obraz na ścianie bez jakiejkolwiek ramy, jednak wówczas sporo może on stracić na swoim uroku. Odpowiednia rama do obrazu, to bardzo ważna rzecz.