Jakiej pielęgnacji potrzebuje mężczyzna?

Nie tylko kobiety dbają o urodę, wielu Panów również przywiązuje dużą wagę do tego, jak wygląda. Z myślą o mężczyznach powstają specjalne kosmetyki oraz zabiegi.

Pielęgnacja twarzy

Męska skóra znacząco różni się od damskiej, dlatego wymaga innego traktowania. Męska skóra jest grubsza, posiada więcej gruczołów łojowych, na twarzy obecny jest zarost – przez to mężczyźni są bardziej narażeni na powstawanie wykwitów oraz zaskórników. Kosmetyki dla mężczyzn mają inny skład, niż produkty przeznaczone dla Pań. Pielęgnacja twarzy panów nie powinna kończyć się na olejku po goleniu, warto zaopatrzyć się w krem do twarzy oraz tonik.

mężczyzna w trakcie zabiegu pedicure

Pedicure dla mężczyzn

Pedicure dla mężczyzn w Warszawie – przeczytaj o nim więcej – to usługa dostępna w większości salonach urody. To, jak prezentują się nasze dłonie jest bardzo ważne, dlatego jeśli mężczyzna nie potrafi samodzielnie zadbać o paznokcie, powinien udać się do kosmetyczki.

Pielęgnacja włosów

Choć może się wydawać, że dbanie o krótkie włosy, to nic skomplikowanego, również w tym przypadku ważną kwestią jest dobór odpowiednich kosmetyków. Większość Panów posiada krótkie włosy, co nie oznacza, że nie powinni stosować odpowiedniego szamponu z odżywką czy produktów kosmetycznych do ich stylizacji.