Torebki damskie

Każda kobieta wie, że oprócz modnego ubrania i fryzury, liczą się także dodatki. Buty czy torebka są idealnym dopełnieniem stylizacji, która może dzięki nim wiele zyskać.

Jaką wybrać torebkę?

Do różnych strojów zakładasz różne buty. Tak samo powinno być z torebkami. Każda stylizacja powinna być uzupełniona inną torebką, która do niej będzie pasowała.

Na rynku mamy mnóstwo modeli torebek. Są wykonane z różnych materiałów. Możemy także wybierać w kolorach i rozmiarach. To, jaką torebkę wybierzemy zależy już tylko od naszego gustu.

Rozmiar jest ważny

Z rozmiarem torebki też nie należy przesadzać, bo im większa torebka, tym więcej do niej rzeczy wkładamy. To jednak może źle skończyć się dla naszego kręgosłupa, który odpłaci się nam bólem.

Torebka damska powinna być proporcjonalna do wzrostu oraz wagi ciała. Dla wysokich i drobnych Pań torebki damskie ważące 1,5 kilograma mogą niekorzystnie wpływać na kręgosłup. Nadmierna waga może prowadzić do przeciążeń stawowych i rotacji kręgów.

Dlatego lepiej wybrać torebkę niewielkich rozmiarów, do której nie będzie można włożyć dużo rzeczy, a co za tym idzie nie będzie taka ciężka.

Rodzaje torebek

Kopertówka jest niewielkich rozmiarów. Warto wybrać klasyczną, wykonaną ze skóry. Będzie ona idealnie pasowała zarówno do eleganckiej sukienki, jak i garnituru.

Torebka na ramię jest wygodną opcją, bo możesz ją sobie przewiesić przez ramię i dzięki temu będziesz mieć wolne ręce. Kuferek prezentuje się elegancko. Można do niego włożyć różne rzeczy i nigdy nie będzie wyglądał jak worek Świętego Mikołaja.

Wybór właściwej torebki nie jest prosty, dlatego warto się zastanowić przed zakupem, do jakich rzeczy będzie najbardziej pasowała.