Wybieramy prezent weselny dla chrzestnych

Planowanie wesela to naprawdę niezwykle moment w życiu, który będzie wspominany jeszcze wiele lat po samej ceremonii zaślubin. Bardzo ciekawym elementem planowania poszczególnych etapów tej uroczystości jest wybieranie prezentów na podziękowania dla chrzestnych. Z jakiego powodu powinno się je w ogóle wręczać, a także co na taką okazję sprawdza się najlepiej?

Dlaczego powinno się wręczać prezenty ślubne chrzestnym?

Nikogo nie trzeba przekonywać do tego, że podczas zaślubin powinno się najważniejszym gościom wręczać prezenty w ramach podziękowania za wkład w nasze życie i wychowanie. Podstawą są oczywiście prezenty dla rodziców, lecz coraz częściej wręczane są one także dziadkom, a przede wszystkim rodzicom chrzestnym.

Z jakiego jednak powodu prezent na podziękowanie dla chrzestnych (kliknij po przykłady pomysłów od Z Miłości) powinien pojawić się na weselu? Technicznie rzecz biorąc, to właśnie chrzestnym zawdzięczamy możliwość wzięcia ślubu, gdyż do jego zawarcia niezbędne jest przyjęcie sakramentu chrztu, którego częścią byli właśnie chrzestni.

Oczywiście zadania rodziców chrzestnych nie ograniczają się jedynie do poświadczenia chrztu, lecz biorą oni czynny udział w całym życiu danego człowieka — służą mu radą i wspierają w codziennym życiu. Warto więc za te wszystkie lata poświęcania wyrazić swoją wdzięczność w postaci tego niewielkiego podarunku podczas ślubu.

Klasyczne prezent dla chrzestnych

Jeśli szukamy odpowiedniego prezentu na podziękowanie dla chrzestnych, powinniśmy na początku zapoznać się z grupą tych najbardziej klasycznych, które cieszą się największych uznaniem. Są one najbezpieczniejszym wyborem i gwarantują, że osiągnie się dzięki nim odpowiedni efekt.

Co zatem jest takim klasycznym i często wybieranym prezentem? Warto wspomnieć tu o takich przedmiotach jak zestawy kieliszków do wina, różnego rodzaju kosmetykach, ale także naprawdę niewielkich gadżetach w postaci pamiątkowych breloczków.

Innym niezwykle ciepło i mile przyjmowanym prezentem są ramki na zdjęcia, w których od razu mogą być umieszczone fotografie przedstawiające nas z chrzestnymi. Będzie to nie tylko ładny prezent, lecz także rewelacyjna pamiątka, która będzie mogła być eksponowna w domu i stanowić jego ozdobę.

Personalizowane prezenty dla chrzestnych

Prezent na podziękowanie dla chrzestnych może dać naprawdę wiele radości i miłych uśmiechów. Efekt ten można jeszcze bardziej wzmocnić, jeśli wręczany podarunek będzie personalizowany. Co to dokładnie oznacza, a także jakie prezenty z tego rodzaju są najlepszym wyborem?

Personalizowanym prezentem można nazwać ten, który ma osobisty wyraz i wykonywane na zamówienie detale. Rewelacyjnym przykładem takiego personalizowanego prezentu mogą być np. kubki, na których widoczne będą napisy z imionami chrzestnych lub nawet grafiki przedstawiające ich zdjęcia.

Inną ciekawą propozycją takiego prezentu są także albumy ze zdjęciami, w których zawarte będą fotografie chrzestnych, nas samych i takie, na których będziemy znajdowali się wspólnie. Pamiątkowe fotografie tego typu zawsze są dobrym wyborem.