kamienie onyks

Oryginalny kamień do biżuterii

Elementy biżuteryjne są jednymi z podstawowych dodatków, które uzupełniają stylizację oraz są wyrazem własnego gustu. Mogą być zakładane na co dzień, jak i na specjalne okazje, na przykład świętowanie urodzin, celebrację rocznicy ślubu czy śluby. Wiele osób poszukuje jednak biżuterii wyjątkowej, wyróżniającej się. Jednym z ciekawych pomysłów jest wykorzystywanie kamieni do biżuterii. Charakterystycznym kamieniem półszlachetnym jest onyks, który prezentuje się niezwykle stylowo jako ozdoba. 

Onyks – charakterystyka

Onyks to minerał, który występuje w różnej kolorystyce, jednak najczęściej jest mieszanką czerni i bieli. Niekiedy spotyka się także barwy zieleni. Dzięki temu z powodzeniem wykorzystywany jest jako koraliki do biżuterii. Bez trudu można nabyć, bądź samodzielnie wykonać biżuterię, która idealnie pasować będzie do osobowości i aktualnego stroju. Onyks znany jest na całym świecie i w szczególności polecany jest osobom lubiącym klasykę połączoną z elegancją. 

onyks

Onyks – niezwykła moc 

Już w starożytności onyks był bardzo docenianym kamieniem. Przypisywano mu wiele właściwości, między innymi wierzono, iż kamień wspiera podczas dokonywania trudnych decyzji i wyborów oraz niweluje stres. Przez niektórych nazywany był także kamieniem mądrości. Dlatego też uważa się, że w szczególności pasuje do nauczycieli oraz uczniów, którzy potrzebują skupienia i koncentracji na wysokim poziomie. 

Onyks może być jednym z ciekawych elementów dekoracyjnych biżuterii, którą można stworzyć nawet własnoręcznie. Na rynku znajduje się również szeroka gama produktów, które nadadzą elegancji i szyku każdej kobiecie.