czarny turmalin

Turmalin czarny koraliki – idealne na bransoletkę

Czarny turmalin to minerał krzemieniowo – borowy. Odznacza się bardzo dużą kruchością oraz łupliwością. Jest bardzo często wybierany wśród osób, które samodzielnie wykonują biżuterię dla siebie i znajomych, oraz dla osób, które szukają wyjątkowego prezentu. Wynika to z faktu, że wiele osób uważa, że może przynieść on korzyści dla zdrowia i ogólnego samopoczucia osoby, która go nosi. Dlaczego jeszcze warto postawić na czarny turmalin?

Jaką biżuterię można wykonać z czarnego turmalinu?

W zasadzie – każdą. Turmalin czarny koraliki sprawdzi się zarówno jako bransoletka, naszyjnik czy nawet pierścionek. Koraliki turmalinu mogą być noszone w każdego rodzaju biżuterii. Wszystko dzięki temu, że w połączeniu ze skórą wygląda tajemniczo, intrygująco i uwodzicielsko. 

Turmalin nadaje się również idealnie jako prezent dla kogoś bliskiego. Będzie wyglądał bardzo dobrze w każdej stylizacji. Będą z niego zadowolone osoby, które stawiają na klasyczny design, jak również te, które lubią zaszaleć w modzie. 

Jakie właściwości posiada turmalin czarny?

Turmalin czarny koraliki (https://kamieniolomy.pl/sznury-kamienie-naturalne-syntetyczne-lawa/turmalin) posiada bardzo dużo zalet. Oprócz kwestii wizualnych wpływa również korzystnie na:

  • energię – podobno turmalin usuwa negatywną energię. Dzięki niemu osoba która go nosi stanie się pogodniejsza i częściej będzie się uśmiechała
  • oczyszcza i chroni aurę – warto wziąć to pod uwagę, wybierając ten minerał
  • oczyszcza myśli – tumalin noszony blisko twarzy sprawi, że wchłonie on negatywne myśli
  • blokuje fale elektromagnetyczne – wywoływane poprzez elektronikę. Sprawdzi się to dla osób, które bardzo często mają telefon komórkowy przy sobie