sukienki na komunie

Interesujące sukienki na komunię

Komunia to szczególna impreza, którą dziecko obchodzi raz w życiu. To sakrament święty udzielany w kościele, stąd podniosłość wydarzenia. Rodzic zawsze przeżywa, podchodzi do ceremonii emocjonalnie.  U panów niezastąpiony będzie garnitur lub marynarka z eleganckimi spodniami. Problem zaczyna się u pań. Strój musi być idealny, w którym kobieta czuje się swobodnie, elegancko, jest pewna swojej prezencji i nie denerwuje się, że coś wygląda nie tak.

Kolory stonowane, czy rzucające się w oczy?

sukienki na komunie

Nikt nikomu niczego nie zabroni i nie narzuci, ale są pewne granice ubioru do kościoła. Sukienki powinny być:

  • dopasowane do danego typu sylwetki, czyli ukryć ewentualne niedoskonałości, a podkreślić walory.
  • wygodne, dające komfort w kościelnej ławce oraz podczas późniejszego przyjęcia w domu, bądź restauracji. Swobodne zachowanie ruchów będzie kluczowe podczas opieki nad małym dzieckiem w trakcie Mszy i gdy przyjęcie po komunii jest w domu, a główną osobą podającą do stołu jest mama.
  • wybrane odpowiednio do panujących warunków pogodowych w ten dzień.
  • o kolorze niezbyt rażącym i błyszczącym, bez zbędnych kokard, pomponów lub cekinów. Nie powinny mieć mega dekoltu i być bardzo krótkie.

Najczęściej na komunię wybiera się jasne kolory, jak szarości, błękity, beże, biel, mięta, odcienie pastelowe. Nie zaleca się czerni, gdyż sakrament komunii jest radosnym przeżyciem, a wielu osobom kojarzy się z pogrzebami i żałobą. Dodatkowo czarny materiał pochłania promienie słoneczne, więc w upalny dzień założenie czarnej sukienki może być niekomfortowe. Inną sukienkę na komunię założy młoda mama, a inną babcia dziecka. Asortymentu tego rodzaju ubrań jest naprawdę bardzo dużo. Każdy znajdzie swój typ. W najbardziej ciepły dzień, jeśli sukienka jest na krótki rękaw, zaleca się założyć marynarkę lub żakiet do kościoła.

Czy wybrać model sukienki na topie?

Producenci prześcigają się, by w nowym sezonie komunijnym wyprodukować nowe fasony w super modnych kolorach. Wszystko jest kwestią gustu. Często kupuje się sukienkę na komunię, by służyła też na inną okazję. Oczywiście to mądre, oszczędne rozwiązanie. Zmieniając żakiet, torebkę i biżuterię powoduje się zmianę ogólnego wyglądu. Czas komunii to pełna wiosna, więc nosi się sukienki zwiewne, radosne, o świeżym wyglądzie. Drobne kwiatki również nadają kobiecie elegancji.

Wskazane jest poszukać sukienki dużo wcześniej przed komunią, aby wybór nie był na siłę, na ostatnia chwilę. Każdy ma prawo pomyśleć, przeanalizować całą stylizację. Najbliżsi to docenią.