płatki kosmetyczne

Jak wybrać dobre płatki kosmetyczne?

Codzienna higiena i pielęgnacja skóry wymaga użycia odpowiednich kosmetyków oraz akcesoriów i środków higienicznych. Należą do nich także płatki kosmetyczne, które okazują się praktycznie niezastąpione przy dbaniu o twarz i ciało, a także w pielęgnacji dziecięcej. Na co zwrócić uwagę przy wyborze wacików kosmetycznych, które produkty sprawdzają się najlepiej? Jakie płatki higieniczne warto mieć w łazience?

Rodzaje płatków kosmetycznych

płatki kosmetyczne

Wybór płatków higienicznych w sklepach i drogeriach jest przeważnie dość szeroki, obejmujący różne marki i kategorie produktów. To chętnie kupowane środki, najczęściej przy okazji innych zakupów związanych z codzienną higieną i pielęgnacją. W tej kategorii można znaleźć kilka rodzajów wacików:

  • Klasyczne płatki kosmetyczne o okrągłym lub owalnym kształcie, delikatnie tłoczone, do podstawowej pielęgnacji,
  • duże higieniczne płatki, często dedykowane do pielęgnacji dziecięcej
  • specjalne płatki higieniczne z wyciągami roślinnymi lub dodatkiem substancji peelingujących,
  • ekologiczne produkty produkowane w zgodzie z naturą,
  • miękkie waciki kosmetyczne w formie kulek, czasem różnokolorowych.

Warto zwrócić uwagę na opis produktu przy wyborze i zadbać, by nie zawierał on potencjalnie drażniących substancji i był delikatny, łagodny dla skóry.

Które płatki higieniczne będą dobrym wyborem?

Wybór płatków czy wacików kosmetycznych przy ilości dostępnych opcji może stać się trudny. Często jest on wynikiem metody prób i błędów, bo szczelnie zapakowane środki higieniczne z uwagi na ich przeznaczenie nie umożliwiają dotknięcia, sprawdzenia, czy ich struktura odpowiada użytkownikowi. Warto jednak sięgać po płatki higieniczne sprawdzonych marek, cieszące się uznaniem wśród klientów. Nie powinny one pylić, warto by zachowywały strukturę podczas używania, nie pozostawiały cząsteczek na skórze. Chłonność jest także ważna dla wielu zastosowań wacików higienicznych, dlatego warto ją również uwzględnić przy wyborze.

Jak przechowywać waciki kosmetyczne?

Po zakupie płatków kosmetycznych należy pamiętać o ich prawidłowym przechowywaniu. Jeżeli opakowanie jest otwarte, dobrym sposobem jest przełożenie jego zawartości do dedykowanych pojemników na waciki czy płatki. Zapewniają one najczęściej higienę, chronią przed kurzem i wilgocią. Jeżeli waciki kosmetyczne mają opakowanie z dozownikiem, warto umieścić je z dala od źródeł wilgoci, na przykład w zamykanej szafce. Odradza się przechowywanie środków higienicznych w otwartych opakowaniach, z uwagi na możliwe zabrudzenia czy zachlapania.