monet sloneczniki

Malarstwo Moneta — w czym tkwi sekret jego sztuki?

Impresjonizm to nurt artystyczny, który miał na celu przede wszystkim sprawić wrażenie na odbiorcy. Malarstwo to kierunek wymagający, jednak stawianym przez niego wyzwaniom z pewnością sprostał Claude Monet. Dlaczego obrazy Moneta po dziś dzień są pożądane przez największych krytyków sztuki? Czy to zasługa talentu artysty, czy może formy przedstawienia ulotnej codzienności?

Fenomen Moneta, czyli jak jeden motyw przewodni doprowadził do licznych dzieł sztuki?

obraz monetaArtysta był doskonałym obserwatorem otaczającej go rzeczywistości. Jego żywiołem malarskim była kontrolowana natura, z którą miał styczność na co dzień. Claude Monet potrafił uwiecznić na płótnie przemijającą chwilę. Większość jego dzieł to odpowiedniki, które, mimo iż przedstawiają to samo miejsce, są zupełnie odmienne. Inna pora dnia, kolorystyka, emocje, które wypełniały Moneta w trakcie pracy — to wszystko składa się na niepowtarzalność każdego obrazu.

Obrazy Moneta, kto koniecznie powinien się z nimi zetknąć?

Kontakt z oryginalnymi dziełami sztuki jest zaspokojeniem wyższych potrzeb. Niełatwo jest bowiem dotrzeć do autentycznych obrazów Moneta, które rozsiane są po całym świecie. Na podziwianie estetyki malarstwa impresjonisty można sobie pozwolić dzięki licznym reprodukcjom. Sztuki nie trzeba rozumieć, a przede wszystkim należy ją podziwiać, dlatego warto choć raz zatrzymać się nad obrazem Moneta, aby:

  • zachwycić się naturą, której w pędzie życia się nie dostrzega,
  • zastanowić się nad sensem swojego życia,
  • doznać przyjemności estetycznej,
  • odnaleźć nieuświadomione jeszcze emocje, zmierzyć się z własnymi problemami i wyjść poza ograniczające schematy.

Repliki obrazów Claude Monet kupić można w sklepie internetowym Galeria Plakatu z dostawą do domu.