kobieta z elegancką i oryginalną biżuterią

Jak nosić biżuterię damską złotą i srebrną?

W szkatułce każdej kobiety powinna znaleźć się zarówno złota, jak i srebrna biżuteria. Odpowiednio dobrana biżuteria będzie idealnie komponowała się zarówno ze stylizacjami codziennymi, jak i tymi na specjalne okazje. O czym trzeba pamiętać wybierając złotą lub srebrną biżuterię?

Złoto – z czym je łączyć?

Modna biżuteria złota świetnie łączy się ze stylizacjami klasycznymi. Ważny jest również wybór kroju strojów. Proste, klasyczne stylizacje wyglądają najpiękniej w połączeniu ze złotą oryginalną biżuterią.

Biżuteria damska złota świetnie komponuje się z barwami ciepłymi takimi jak czerwień, beże, brązy czy pomarańcze. Warto jednak pamiętać, że będzie elegancko wyglądała w połączeniu z czernią, bielą i szarością. Dzięki temu można ją wykorzystywać w stylizacjach do pracy.

Srebro – do czego pasuje?

Srebrna biżuteria damska świetnie sprawdza się zarówno w stylizacjach codziennych, jak i tych wieczorowych.

Oryginalna biżuteria srebrna najlepiej wygląda w połączeniu z barwami chłodnymi. Granat, szarość, zieleń, szmaragd czy lawenda będą wyglądały wspaniale, gdy podkreślimy stylizację srebrną biżuterią.

Wybierając modną biżuterię srebrną warto skoncentrować się na kolczykach, które do stylizacji codziennych powinny być krótsze, a do zestawów wieczorowych mogą być dłuższe i bardziej charakterystyczne. Do takiej stylizacji idealny będzie łańcuszek. Do sukienki lub bluzki z głębszym dekoltem w literę V świetnie będzie wyglądał dłuższy łańcuszek zakończony ciekawym wisiorem.

Bardzo popularne są również krótkie łańcuszki, na których umieszczone są celebrytki. Jest to biżuteria z przesłaniem.

Srebro jest najczęściej dużo delikatniejsze niż biżuteria złota dlatego idealnie sprawdza się w stylizacjach, które są bardziej krzykliwe. Oczywiście i tu nie należy wpadać w przesadę. Im bardziej efektowna jest stylizacja, tym skromniejsza powinna być biżuteria.