Różowe złoto idealnym surowcem na oryginalny pierścionek

Biżuteria od lat towarzyszy zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Nic więc dziwnego, że wiele osób szuka niebanalnych rozwiązań w zakresie wyboru odpowiedniej biżuterii. Coraz chętniej wybieranym materiałem jest różowe złoto. Materiał ten cieszy się rosnącą popularnością. Można wręcz powiedzieć, że w ciągu ostatnich lat różowe złoto staje się jednym z najchętniej wybieranych materiałów w produkcji pierścionków.

Dlaczego złoto jest kolorowe?

Czyste złoto jest materiałem bardzo plastycznym, ale przez to dość miękkim. Biżuteria wykonana z czystego złota byłaby niesamowicie nietrwała. Dlatego w przemyśle złotniczym coraz częściej stosuje się mieszanki złota z różnymi stopami metali.

Różowe złoto powstaje z połączenia czystego złota oraz stopu miedzi. Powoduje to, że złoto otrzymuje różowawy kolor. Co ciekawe różowe złoto dostępne jest w najróżniejszych odcieniach różu. W zależności od zawartości miedzi w złocie kolor jest mniej lub bardziej intensywny. W przypadku dużej zawartości miedzi w stopie różowe złoto otrzymuje kolor zbliżony wręcz do czerwonego.

Oryginalne rozwiązanie

W przypadku biżuterii jakim jest pierścionek różowe złoto ze sklepu Diamor staje się niesamowicie popularnym materiałem. Dawniej różowe złoto nie cieszyło się tak dużym uznaniem jak teraz. Swoją popularność zawdzięcza swojemu oryginalnemu wyglądowi. Wybierane jest często przez kobiety chcące podkreślić swoją oryginalność.

Wybierając odpowiedni pierścionek różowe złoto może okazać się strzałem w dziesiątkę. Idealnie sprawdzi się dla osób chcących posiadać coś niepowtarzalnego. Pierścionki z różowego złota są zdecydowanie trudniej dostępne niż te wykonane ze złota białego czy żółtego. Przez to są zdecydowanie bardziej doceniane przez kupujących. Pierścionek wykonany z różowego złota jest wbrew pozorom bardzo uniwersalny. Dzieje się tak dlatego, że różowy odcień złota idealnie komponuje się z każdą karnacją.

Złote elementy biżuterii są wręcz codziennością. Coraz więcej par decyduje się na zakup pierścionka zaręczynowego z różowego złota. Pierścionek taki będzie cechował się dużą wytrzymałością oraz co ciekawe będzie dość przystępny cenowo. Warto jednak pamiętać, że nie jest on hipoalergiczny. Dlatego osoby uczulone na miedź mogą wykazywać reakcje alergiczne nosząc pierścionek z takiego złota.