nasiona automaty

Czym są nasiona marihuany automaty?

Nasiona marihuany są prawdziwie obszernym tematem. Na przestrzeni lat powstało wiele ich rodzajów, które przede wszystkim różnią się między sobą sposobem zakwitania. Ostatnio na popularności zyskały nasiona z umiejętnością autofloweringu, czyli automatycznego zakwitania. Czym są więc nasiona automaty?

Nasiona automaty- czym się charakteryzują?

Nasiona marihuany automaty to nasiona wyposażone w cechę automatycznego zakwitania. Oznacza to, że mogą one kwitnąć w dowolnym momencie swojego życia, bez względu na panujące warunki oświetleniowe. Nasiona automaty można podzielić na:

  • nasiona indoor- które są niskie i nadają się do domu
  • nasiona outdoor- które z kolei są wysokie i świetnie nadają się na dwór

Początki nasion automatów można upatrywać u dziko rosnących konopi na terenach Azji i Europy. Panowały tam niesprzyjające i dość surowe warunki, a także niezwykle krótkie lato. W praktyce, dla roślin nie było więc możliwości do wzrostu. Z tego też powodu, konopie musiały się dostosować do panujących warunków i wykształcić możliwość zakwitania nawet trudnych warunkach klimatycznych,

Nasiona marihuany automaty- jak wzrastają?

Nasiona marihuany automaty w perfekcyjny sposób zaadaptowały się do ciężkich warunków. W idealny i jak najbardziej efektywny sposób wykorzystują one większą ilość godzin światła, które może pojawić się w ciągu doby. Dzięki temu zabiegowy, w przypadku nasion automatów cykl życia takiej rośliny jest zdecydowanie krótszy. W praktyce oznacza to nic innego jak to, że mieści się on spokojnie pomiędzy okresem sześćdziesięciu a osiemdziesięciu dni. Warto pamiętać, że czas ten musi być liczony już od fazy samego kiełkowania, aż do zbioru rośliny.