płyn do płukania tkanin

Potrzeba używania płynu do płukania tkanin

Jest wiele powodów, dla których sięga się po płyn do płukania tkanin. Między innymi, aby ubrania i pościel pachniały świeżo i przytulnie – a także były wolne od zagnieceń i elektryzowania się.

Miękkość

płyn do płukania tkanin

Płyn do płukania tkanin Clovin zapewnia miękkość odzieży, pościeli oraz innym tkaninom dzięki zmiękczającym właściwościom. Niektóre tkaniny na początku są puszyste i przyjemne w dotyku, jednak po pewnym czasie tracą swoje właściwości. Dzieje się tak, ponieważ włókna stają się za bardzo zbite, przez co materiał staje się nieprzyjemny. Aby przywrócić miękkość tkaninom, zaleca się stosować płyn do płukania. Jednak jeśli przesadzi się z jego ilością, pozostanie on w tkaninie, co może doprowadzić do pogorszenia stanu włókien. 

Zapach

Nadania zapachu to jedna z głównych funkcji płynu do płukania tkanin. Dzięki specjalnym detergentom można uzyskać uczucie świeżości, co wpływa pozytywnie na jakość snu. Należy pamiętać, by nie lać płynu bezpośrednio na tkaniny, ponieważ taka czynność może doprowadzić do powstania stałych odbarwień. Dodatkowo dla osób lubiących intensywny zapach, stworzono płyny, w których znajdują się kapsułki, zawierające wyjątkowe kompozycje zapachowe. Zapach z takich kapsułek uwalnia się zarówno podczas prasowania, jak i w trakcie noszenia ubrania.

Ułatwienie prasowania

Płyny do płukania tkanin przyczyniają się do tego, że zagniecenia na ubraniach zostają wygładzone, co zdecydowanie ułatwia prasowanie. Zastosowanie detergentu przyczynia się do tego, że prasowanie staje się mniej czasochłonne. Dodatkowo niektóre płyny do płukania mają właściwości wspomagające wysychanie oraz powodują, że tkaniny się nie elektryzują.