Nazwy kolczyków w uchu – kilka najbardziej popularnych rodzajów

Lobe, helix, industrial – co łączy te trzy terminy? – Są to nazwy kolczyków w uchu. Ich rodzajów jest jednak znacznie więcej. Prawdziwy specjalista piercingu najpewniej zna ich nawet kilkadziesiąt. Rodzaj i nazwa kolczyka ściśle związana jest z miejscem, gdzie zostanie on umieszczony. W samym uchu takich miejsc jest co najmniej kilkanaście. Oto niektóre z nich.

Najbardziej popularne kolczyki w uchu

Rodzaje kolczyków w uchu rozróżnia się przede wszystkim ze względu na ich umiejscowienie. Najczęściej spotykanym jest oczywiście przekłucie w płatku ucha, czyli tzw. lobe. Przekłucie na krawędzi małżowiny to helix, tragus umieszczony jest w chrząstce tuż przy wejściu do ucha, industrial to przekłucie w górnej części ucha, a na przykład rook to przekłucie wewnętrznej, górnej chrząstki ucha. Wśród nazw kolczyków w uchu można wyróżnić także tunnel, który coraz częściej jest zauważany wśród młodych ludzi. Łatwo go rozpoznać, ponieważ są to kolczyki, które rozpychają dziurkę pozostawiając coraz większą wolną przestrzeń w środku.

Typy kolczyków, czyli jaki kolczyk i gdzie

Wśród rodzajów kolczyków w uchu można również wyodrębnić inny podział, który odnosi się do konkretnych kształtów i funkcji tych popularnych ozdób. Kolczyki to nie tylko kółka, modele wiszące czy wkręty. Istnieje dużo innych wariantów o ciekawych nazwach, np. banan, sztanga, kuleczka czy labret. Nie każdy typ nadaje się w każde miejsce w uchu, ale w tej kwestii najlepiej doradzi specjalista, który pomoże dobrać najwłaściwszy model do konkretnego przekłucia.