Atrakcyjna biżuteria – z czego powinna być wykonana?

Chyba największy wpływ na wygląd, ale też i ogólną wartość oraz jakość biżuterii ma jej materiał wykonania. Typ tworzywa zadecyduje m.in. o wytrzymałości, prezencji i cenie każdego pierścionka bądź bransoletki. Czy zatem to złota biżuteria damska okaże się najlepszym wyborem pod względem wykonania, czy może jednak warto dać też szansę zupełnie innym tworzywom, takim jak platyna czy równie klasyczne srebro?

Biżuteria srebrna

To taki pierwszy wybór większości kobiet. Srebro jest tak samo klasyczne i ponadczasowe jak złoto, ale różni się od niego tym, że ma mniej pretensjonalny wygląd, tak więc jest chętniej noszone przez panie lubujące się w stylu nowoczesnym, niekoniecznie bardzo eleganckim. Biżuteria ze srebra cechuje się idealnym stosunkiem ceny do jakości. Jest piękna i wytrzymała, a przy tym można ją kupić za mniejsze pieniądze niżeli złotą biżuterię damską. W jej przypadku także kluczowa okazuje się próba materiału. Z czystego srebra nie dałoby się wykonać żadnej atrakcyjnej biżuterii.

Biżuteria platynowa

Wciąż nie jest aż tak doceniana jak ta złota, jednakże jej popularność stale rośnie. Biżuterię platynową cechuje wysokie podobieństwo do srebra. Ma ona podobne zabarwienie, tyle że jest nieco ciemniejsza i można też powiedzieć, że ma jak gdyby intensywniejszy odcień. W przeciwieństwie do srebra raczej nie doprowadza do reakcji uczuleniowych czy alergicznych, co jest jej niewątpliwą zaletą. Minusem bywa cena. Biżuteria platynowa wciąż jest bardzo droga i przy tym raczej trudno dostępna.

Biżuteria złota

Klasyką gatunku nadal jest jednak złota biżuteria damska z Diamor, której nie można odmówić ani nienagannego wyglądu, ani doskonałych walorów fizycznych. Nie bez powodu to właśnie ona wciąż osiąga najwyższe ceny. Jest droga, ale warta każdej wydanej na nią złotówki, co wynika chociażby z jej trwałości. Złotą biżuterię nieraz przekazuje się przecież z pokolenia na pokolenie. O ile właściwie się o nią dba i systematycznie się ją pielęgnuje, można ją nosić dosłownie latami, cały czas ciesząc się jej idealnym stanem.