złote kolczyki nausznice z cyrkoniami

Kolczyki nausznice – jak dobrać je do stylizacji?

Nausznice, ze względu na swój wyjątkowy wygląd, stają się wyborem coraz większej grupy kobiet. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ w sklepach jubilerskich dostępnych jest ich naprawdę wiele, a każda zachwyca swoją nietuzinkowością. Aby jednak móc perfekcyjnie wyeksponować ich walory estetyczne, koniecznym jest odpowiednie dopasowanie ich do danej stylizacji. Jak tego dokonać? Podpowiadamy w dalszej części artykułu.

Dobór nausznic do outfitu krok po kroku

Zanim nausznice zostaną włożone do danej kreacji, w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na ich styl. Jeżeli posiadają one liczne zdobienia w postaci cyrkonii, łańcuszków i innych dodatków, zdecydowanie najlepszą opcją będzie zestawienie ich z ubraniami jednolitymi, pozbawionymi dodatkowych wzorów czy nadruków. Jeśli jednak zdecydujemy się wybrać nausznice srebrne bez jakichkolwiek strojnych dodatków, to w tym wypadku możemy pokusić się o nieco bardziej ekstrawagancki ubiór. Pamiętajmy o tym, że nausznica to inny rodzaj biżuterii, jednak zasady jej doboru do outfitu są dokładnie takie same jak w przypadku klasycznych kolczyków.

Z czym łączyć nausznice?

Wybierając odpowiednie nausznice do naszej stylizacji, powinniśmy również pamiętać, aby nausznice srebrne łączyć z innymi elementami biżuteryjnymi, także wykonanymi ze srebra. Jeśli jednak wybierzemy złote nausznice, to analogicznie łączymy je ze złotymi łańcuszkami czy pierścionkami. Wkładanie na siebie biżuterii wykonanych z odmiennych metali szlachetnych negatywnie wpłynie na nasz wizerunek, a tego oczywiście chcemy uniknąć.