Jak łatwo osiągnąć idealną fryzurę?

Szczotka do modelowania włosów to obowiązkowy punkt wyposażenia każdego salonu fryzjerskiego. Ale efekt jak z salonu możesz uzyskać również w domu. Wystarczy trochę cierpliwości, suszarka i odpowiednia szczotka. 

Jak wybrać odpowiednią szczotkę do modelowania włosów?

Najpopularniejsze są szczotki okrągłe o różnej średnicy. Podnoszą one włosy u nasady i dodają objętości. Wielkość wybieranej szczotki zależy od długości włosów. Im są krótsze, tym średnica szczotki powinna być mniejsza. Zatem szczotki małe idealnie nadają się do modelowania włosów krótkich. Na włosach nieco dłuższych umożliwiają osiągnięcie efektu fali lub loków. Natomiast grube szczotki do modelowania włosów są odpowiednie dla długich fryzur – zobacz: https://trena.pl/. Umożliwiają ich prostowanie, wygładzanie oraz podkręcanie końcówek.

Wybierając szczotkę do modelowania włosów warto także zwrócić uwagę na materiał z jakiego jest wykonana. Głowica takiej szczotki może być ceramiczna, co zapewnia równomierne rozprowadzanie ciepła lub miedziana, która jeszcze szybciej się nagrzewa. Dostępne są także szczotki wyprodukowane z tworzyw sztucznych o właściwościach antystatycznych i antybakteryjnych. Dodatkowym atutem takiej szczotki, zwłaszcza w przypadku długich i gęstych włosów wymagających czasochłonnej pracy może być jej ergonomiczny kształt, wygodna rączka i lekkość, której nie zapewniają wszystkie modele szczotek.

Zrób to sama!

Aby wyczarować idealną fryzurę, wcale nie musisz udawać się do salonu. Za pomocą szczotki do modelowania włosów, suszarki i grzebienia możesz pięknie ułożyć swoje włosy. Na lekko przesuszone włosy wystarczy nałożyć piankę (dla dłuższego efektu), rozczesać je i zrobić przedziałek. Następnie trzeba nawinąć kolejne pasma włosów na szczotkę, naciągając je u nasady ku górze i dokładnie wysuszyć. Na koniec można utrwalić fryzurę lakierem.