segregator

Segregator na dokumenty medyczne

Dobra organizacja w domu to podstawa. Im więcej członków rodziny, tym trudniej wszystko zorganizować. Ważny jest podział obowiązków, ale również skompletowanie wszystkich dokumentów i trzymanie ich w jednym miejscu.

Zdrowie jest bardzo ważne

Dokumenty związane ze zdrowiem powinny być bezwzględnie przechowywane w segregatorze, aby szybko mieć do nich dostęp w razie potrzeby. Wszystkie kartki powinny być opisane. Odpowiedni segregator bez wątpienia pomoże w takiej organizacji. Pojawia się wiele sytuacji, kiedy trzeba szybko sięgnąć po jeden z dokumentów:

  • ktoś z rodziny nagle źle się czuje,
  • pojawia się potrzeba wyjazdu na wizytę lekarską albo do szpitala,
  • trzeba porównać stare i nowe wyniki badań.

Utrzymać porządek

Segregator na dokumenty powinien być solidny i wytrzymały. Szerokość grzbietu zależy od indywidualnego zapotrzebowania, jednak warto na to zwrócić uwagę. Zawsze jednak można dokupić drugi egzemplarz, gdyby ten pierwszy okazał się niewystarczająco pojemny. Warto dbać o porządek w swoich dokumentach medycznych. Od razu po przyjściu do domu z wizyty lekarskiej należy włożyć do segregatora, w odpowiednie miejsce, wszystkie otrzymane kartki z wynikami badań i zaleceniami. Tylko wtedy jest szansa utrzymania porządku. Nie wolno dopuścić do sytuacji, że jakieś dokumenty zostaną zagubione. One mogą okazać się kluczowe za jakiś czas, do postawienia diagnozy. Lekarze doceniają, kiedy pacjenci mają porządek w swoich wynikach badań i zaleceniach. Dzięki temu leczenie przebiega spokojnie i w dobrej atmosferze.