Żarówki ozdobne – polecamy!

Wiele osób po wyremontowaniu i umeblowaniu mieszkania, domu, staje przed ciężką decyzją: w jaki sposób ten dom udekorować? Nie wszyscy są fanami tradycyjnych ozdób takich jak wazony, figurki czy rozmaite wazy czy miski. Nic dziwnego, w wielu przypadkach są to tylko przedmioty, na których gromadzi się kurz, nie mają żadnego zastosowania, a na dodatek często trzeba je przecierać, myć, aby wyglądały schludnie i elegancko. W jaki sposób zastąpić tradycyjne dekoracje?

Jakie żarówki ozdobne znajdziemy na rynku?

Ozdoby świetlne są genialnym rozwiązaniem, jeśli ktoś nie chce mieć dużej ilości ozdób w swojej prywatnej przestrzeni. Nie zajmują one dużo miejsca, a na dodatek są praktyczne – dają światło i stwarzają przytulny klimat w pomieszczeniu.

W świecie oświetleń LEDowych pojawiły się żarówki ozdobne (więcej). Między innymi są to multikolorowe żarówki świetlne, które mają naprawdę niewielką moc świetlną, za to dają efekt jakby rozbłysku fajerwerków w sylwestrową noc. Takie żarówki można dostać w kilkunastu wersjach kolorystycznych, o wybranym kształcie. Należy pamiętać, że posłużą one jedynie jako dekoracje, nie są to na tyle mocne żarówki, aby mogły oświetlić czy doświetlić jakiekolwiek pomieszczenie. Jest to ciekawy element dekoracji do salonu, sypialni, łazienki czy pokoju dziecięcego.

Żarówki imitujące ogień – do domu i na zewnątrz

Na rynku można też znaleźć szczególnie ciekawe i stylowe żarówki LED, których zadaniem jest imitowanie płomieni ognia. Brzmi ciekawie, prawda? Są to żarówki, które generują ciepłe światło, wręcz czerwonawo-pomarańczowe. Kiedy podłączy się je do prądu, zaczynają wyglądać jak prawdziwe płomienie ogniska. Taki efekt gwarantują migające diody ledowe, ponieważ mrugają w różnym czasie – naśladują ruchy płomieni. Wygląda to naprawdę hipnotyzująco i rzadko widzi się takie dekoracyjne rozwiązania. Jednak tak jak kolorowe żarówki, jest to jedynie element ozdobienia wnętrza. Nie mają w sobie tyle mocy, aby oświetlić całe pomieszczenie. Można też śmiało je wykorzystać na balkon, taras albo do ogrodu.