Długie kozaki za kolano – kto powinien je nosić?

Panie z długimi nogami powinny być wniebowzięte. Muszkieterki, a więc kozaki z cholewką za kolano stworzone są po prostu dla nich. Czy jednak oznacza to, że kobiety o bardziej korpulentnych nogach mają całkowicie z nich zrezygnować? Nic bardziej mylnego!

Buty rodem z „Pretty woman” dla odważnych

Julia Roberts przywdziała czarne, lakierowane muszkieterki w słynnym filmie o współczesnym Kopciuszku. I z tym zwykle kojarzy się ten rodzaj butów. Kobiety bardzo długo musiały się do nich przekonywać, dopatrując w modelu zbyt dużej nuty ekstrawagancji.

Dziś nikt już nie jest zdziwiony, gdy widzi kobietę na ulicy w cholewkach sięgających do kolana. Niemniej jednak długie kozaki za kolano powinny znaleźć się w szafie kobiet, które w takim modelu będą czuły się seksownie i komfortowo.

Buty damskie na zimę

Nie od razu trzeba stawiać na połyskujące tworzywo. Damskie kozaki mogą być wykonane z ekologicznej skóry, zamszu, czy nubuku.

Nie tylko dla wysokich

Przedstawicielki płci pięknej, które nie zostały obdarzone przez Matkę Naturę wysokim wzrostem, na szczęście nie muszą z góry przekreślać muszkieterek. Kozaki za kolano wydłużają sylwetkę i wyszczuplają nogi (zwłaszcza kozaki w kolorze czarnym).

W takich butach panie wyglądają na dużo wyższe. Ogromną rolę odgrywa tutaj dobór ubrań. Muszkieterki „lubią” krótkie spódnice, obcisłe spodnie oraz legginsy.

Masywne uda? To nic!

Panie narzekające na rozbudowane uda, nie powinny rezygnować z marzeń o długich kozakach za kolano. Byle by nie opinały one górnej części nóg. Wystarczy, kiedy cholewki wychodzą trochę ponad łydki. Dzięki temu nogi będą wizualnie wyglądały na szczuplejsze.