czajnik elektryczny

Jak wybrać czajnik do naszego domu?

Przedmioty, których używamy każdego dnia mają bezpośredni wpływ na komfort naszego życia. Większość z nas codziennie pije kawę lub herbatę. Aby możliwe było ich przygotowanie, niezbędny jest czajnik. Mimo że coraz częściej korzystamy z czajników elektrycznych, to jednak tradycyjne modele cały czas są obecne w większości naszych domów. Piękny czajnik emaliowany posiada oczywiście również bardzo duże zalety estetyczne.

Wybierając czajnik warto więc zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii.

Rodzaj kuchenki

To podstawowe kryterium wyboru, ponieważ nie każdy czajnik będzie nadawał się do każdego typu kuchenki. W praktyce wybór ogranicza się do dwóch opcji; tradycyjny czajnik na gaz, czy może nowoczesny czajnik na indukcję?

czajnik elektryczny

Paradoksalnie nie różnią się wyglądem. Punkt ten nie wymaga specjalnego komentarza, ponieważ decyduje za nas rodzaj kuchenki.

Pojemność czajnika

Jego rozmiary oczywiście uzależnione są od naszych potrzeb. Na rynku możemy spotkać bardzo małe czajniki o pojemności nawet 400ml, a także duże o pojemności sięgającej 3 litrów.

https://www.e-sas.pl/domdekor/czajniki

Wybór zależy od tego, jak liczną mamy rodzinę. Dla standardowej, pięcioosobowej rodziny optymalnym rozwiązaniem będzie pojemność 1,7l.

Ważne elementy czajników

Bardzo wygodne są modele ze zintegrowanym gwizdkiem. Wówczas jednym ruchem kciuka możemy go otworzyć lub zamknąć. To bezpieczne rozwiązanie, gdyż nie zmusza nas do zbliżania dłoni do gorącej pary. Zwróćmy również uwagę na uchwyt.

Musi być solidny i umożliwiać stabilny chwyt, ponieważ w przeciwnym razie, wrząca woda w czajniku może stanowić poważne zagrożenie dla nas i naszej rodziny.