wycieraczki z gumy

Wycieraczki i ociekacze do butów – by oszczędzić sobie pracy

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że często w bardzo prosty sposób mogą zaoszczędzić sobie pracy. Chyba nikt z nas nie lubi sprzątać domu, za to każdy chce utrzymać w nim porządek. Naszym wrogiem w utrzymaniu czystości jest w dużym stopniu nasze obuwie, ponieważ to wraz z nim wnosimy do domu ogromne ilości zabrudzeń.

Kurz, ziemia, piasek, błoto i wiele więcej. Wszystko to bardzo chętnie przyczepia się do naszych butów, chcąc trafić prosto do naszych domów. Są jednak metody bardzo pomagające w ograniczeniu ich rozprzestrzenianiu się w mieszkaniu.

wycieraczki z gumy

Dobrze wybrane wycieraczki i ociekacze do butów mogą zdziałać cuda, bardzo ograniczając konieczność sprzątania.

Wycieraczki spotykane w sklepach

Możemy wybierać spośród różnych typów, jednak w rankingach popularności wciąż króluje tradycyjna wycieraczka gumowa. Oczywiście spotkamy się również z metalowymi, plastikowymi i wykonanymi z materiałów naturalnych (np. włókno kokosowe).

https://www.e-sas.pl/meblowykat/wycieraczki-3

Wybierajmy wycieraczki o odpowiednich rozmiarach i możliwie najbardziej szorstkie, ponieważ takie będą najskuteczniejsze w zbieraniu zabrudzeń z naszego obuwia. Ciekawym urozmaiceniem są wycieraczki z napisami lub podobiznami zwierząt. Już od progu nasz gość dowie się nieco na nasz temat.

Ociekacz – przeciwko wodzie i nie tylko

Oczywiście nawet najbardziej szorstka wycieraczka nie będzie w stanie idealnie wyczyścić podeszwy każdego buta. Z pomocą przychodzi nam ociekacz na buty. Jego zalety docenimy głównie w czasie jesieni i zimy, ale mimo że nazwa sugeruje jego zastosowanie, świetnie sprawdzi się również w walce z sypkimi zabrudzeniami.