Przekłuwanie uszu – zabieg, który nawet małym dziewczynkom nie wyrządzi żadnej krzywdy

Przekłuwanie uszu to dla dziewczynek ważny moment. Chcą w ten sposób zasygnalizować swoim rodzicom, że są gotowe, by pójść naprzód i nosić bardziej kobiecą biżuterię.

Czemu przekłuwanie uszu jest takie ważne dla dziewczynek?

Po pierwsze, bo dzięki niemu mogą nosić bardziej elegancką biżuterię. Po drugie, bo ten rytuał pozwala im upodobnić się do starszych koleżanek. Po trzecie przekłuwanie uszu należy do rytuałów, które lepiej przejść w dzieciństwie, gdyż w tym okresie jest po prostu mniej bolesny i niesie ze sobą mniej powikłań.

Przekłuwanie uszu w Warszawie – jak się je wykonuje?

Do wyboru są tradycyjnie dwie metody. Pierwsza to ta za pomocą pistoletu. Chodzi w niej o to, by przy pomocy specjalnego aparatu zrobić dziurkę w płatku usznym. Pistoletem da się szybko i bezboleśnie przebić obydwoje uszu. Jedyną wadą tej metody jest to, iż przy tym rozrywa się tkankę wokół płatka, przez co wydłuża się proces gojenia. W przypadku przekłucia uszu igłą nie ma takich problemów, gdyż nie następuje rozerwanie tkanki, przez co spada ryzyko zakażenia i ewentualnych powikłań.

Czemu warto wybrać renomowany salon kosmetyczny?

Po pierwsze, gdyż na zdrowiu dziecka nie warto przecież oszczędzać. Po drugie, ponieważ wtedy ma się większą pewność, że zabieg został wykonany prawidłowo i profesjonalnie. A poza tym, że w jego trakcie zostały zachowane wszelkie procedury bezpieczeństwa. Chodzi głównie o dokładną dezynfekcję sprzętu oraz w pełni profesjonalne i rzeczowe podejście do tematu osoby, która wykonywała zabieg.

Przykład omówionego zabiegu przekłuwania uszu w Warszawie znajdziesz pod tym linkiem: https://easywaxing.pl/pl/zabiegi/inne-zabiegi/przekluwanie-uszu-blomdahl-warszawa-wroclaw