Jak wybrać ekologiczne zaproszenia ślubne?

Ślub i wesele to bardzo ważne wydarzenie w życiu Pary Młodej i jej rodziców. Gospodarze dokładają wszelkich starań, by wszystkie elementy były odpowiednio zaplanowane i dograne. Jednym z nich są zaproszenia ślubne.

Jak wybrać zaproszenia ślubne

W okresie pandemii koronawirusa zorganizowanie wesela jest niezwykle trudne. Wiadomo, że lokal i muzykę trzeba rezerwować z kilkunastomiesięcznym wyprzedzeniem. Ze względy na zmieniające się przepisy czasami trzeba ograniczyć ilość gości lub przesunąć termin uroczystości.

Z tych względów najlepszym rozwiązaniem jest zamawianie zaproszeń kilka tygodni wcześniej, kiedy wszystkie szczegóły są już dograne i nie będzie konieczności zmiany daty ślubu.

Najczęściej wybór zaproszeń ślubnych wygląda tak, że narzeczeni zasiadają wspólnie przed monitorem komputera i przeglądają tysiące ofert sklepów zajmujących się sprzedażą różnych artykułów niezbędnych do zorganizowania wesela.

Najczęściej zwracają uwagę na eleganckie zaproszenia wykonane na brązowym papierze. Nie zawsze zdają sobie sprawę, że są to zaproszenia ekologiczne.

Czym są ekologiczne zaproszenia ślubne

To zaproszenia doskonale wpisujące się w styl życia w zgodzie z naturą i proekologiczny. Jest to szczególnie ważne dla osób młodych, które chcą chronić środowisko przed dalszą degradacją.

Ekologiczne zaproszenia ślubne (https://lilyzaproszenia.pl/kategoria/ekologiczne) wykonywane są metodami, które nie powodują dodatkowych zanieczyszczeń. Przede wszystkim do ich produkcji wykorzystywany jest papier pochodzący z recyklingu, który nie powoduje zmniejszania zasobów leśnych, elementy ozdobne nanoszone są farbami roślinnymi, drukarki są urządzeniami energooszczędnymi.

Cecha charakterystyczną ekologicznych zaproszeń ślubnych jest brązowy papier w różnych odcieniach. To dlatego, że nie jest on wybielany przy pomocy środków chemicznych.

Zaproszenia ślubne eko wyróżniają się także stylistyką zgodną z naturą. Jest ona oszczędna w elementach ozdobnych, ale przez to bardziej stonowana i elegancka. Doskonale w ten styl wpisują się proste elementy roślinne, kwiaty lawendy, róży, kwiatów polnych lub liście aloesu, paproci.