Rękawiczki skórzane damskie – warianty na jesień i zimę

Rękawiczki to niezwykle zmysłowy dodatek, który zawsze był wysublimowanym elementem kobiecego ubioru. Białe rękawiczki były również symbolem kobiecej czystości.

Obecnie rękawiczki skórzane damskie to uniwersalny dodatek (https://napogloves.pl/kategoria-produktu/rekawiczki-damskie-skorzane/), który dodaje szyku i elegancji. Nie może go zabraknąć w szafie żadnej kobiety.

Rękawiczki skórzane damskie na chłodne, jesienne dni

Na jesienną aurę zdecydowanie najlepiej sprawdzą się pięciopalcowe lekkie rękawiczki z delikatnej skóry licowej, które ochronią przed chłodem i nie będą niepotrzebnie krępować ruchów. Można również wybrać model bez palców czyli tzw. mitenki, które są szczególnie przydatne podczas jazdy samochodem. Tego typu rękawiczki są zazwyczaj jak druga skóra. Wyłożone od środka delikatną podszewką są miękkie i przyjemne w dotyku. Są zdecydowanie najwygodniejszym wariantem chroniącym przed jesiennym chłodem, który dodatkowo dodaje szyku i elegancji. Można również wybrać fasony z oryginalnymi dodatkami jak nity, marszczenia, kokardki czy zakładki.

Warianty zimowe na duże mrozy

Rękawiczki skórzane damskie na zimę mogą być zdecydowanie bardziej solidne i wyposażone w komponenty, które dodatkowo będą chronić przed dużym mrozem. Są to przede wszystkim futerkowe lub wełniane podszewki, często także z wywijanym na zewnątrz futrzanym mankietem. Mogą mieć również inne futerkowe ozdoby, które są przede wszystkim dodatkiem dekoracyjnym. Na zimę można również wybrać fason jednopalcowy, niektórzy uważają, że taki wariant jest znacznie cieplejszy. No i oczywiście kolor – tutaj też panuje dowolność.