Jak zadbać o swoje sukienki szyfonowe?

Kobiety, które bardzo lubią kreacje kobiece mają w swoich szafach bardzo dużo sukienek szyfonowych. Szyfonowe sukienki idealnie nadają się na każdą okazję z tym, że najlepiej prezentują się jako sukienki wieczorowe.
Szyfon jest materiałem bardzo wdzięcznym, z którego można uszyć bardzo piękne wzory sukienek szyfonowych.

Jak pielęgnować sukienki szyfonowe?

Szyfon jest materiałem tak lekkim, że można jego przepierkę wykonać ręcznie. Mówi się, że można go też wyprać w pralce na małych obrotach ale nie ma sensu ryzykować, skoro kreację z szyfonu bez problemu wypierze się w ręku. Ważne jest tylko by przy namaczaniu nie dodawać do sukienek szyfonowych innych ubrań.
Po wypraniu ulubionej szyfonowej sukienki należy ręką dokładnie rozprostować materiał tak by uniknąć prasowania. Gdy sukienkę trzeba jednak wyprasować, najlepiej wtedy użyć jest parownicy. Żelazko dla szyfonu czasami może oznaczać jego koniec, ponieważ jest to tak delikatny materiał, że nie zawsze uda się go bez uszczerbku wyprasować.
Szyfonowe kreacje schną bardzo szybko, trzeba tylko po wypraniu i rozprostowaniu tkaniny, od razu je powiesić na wieszaku.

Ulubione kreacje

Kobiety bardzo lubią ubierać się w szyfonowe kreacje. Ich zgrabne i oryginalne fasony pozwalają na eksponowanie kobiecej figury. Szyfon doskonale układa się w ruchu i sprawia, że kreacje z niego uszyte są bardzo eleganckie. Dlatego tak istotne jest dbanie i pielęgnacja sukienek szyfonowych.