pierścionek zaręczynowy z szmaragdem

Co symbolizuje pierścionek zaręczynowy z szmaragdem?

Warto wiedzieć, że zarówno kwiaty, jak i klejnoty mają swoją symbolikę. Czerwone róże są wyrazem miłości, perły przynoszą pecha, a rubiny kojarzą się z walecznością i przywództwem. Sprawdź, co symbolizuje pierścionek zaręczynowy z szmaragdem, aby oświadczyć się w pełni świadomie.

Symbolika zieleni szmaragdu w pierścionku

Zieleń jest barwą bardzo lubianą, którą człowiek chętnie się otacza. To kolor przyrody, a więc także płodności. Zielone są trawy, liście drzew oraz rośliny, w tym doniczkowe. Wszelkie odcienie tej barwy mają właściwości uspokajające. Zieleń symbolizuje także nadzieję.

Operując tymi kategoriami można przekazać przyszłej żonie, wręczając jej pierścionek zaręczynowy z szmaragdem, subtelny życzeniowy komunikat. Aby między parą zawsze panowała zgoda, aby mieli zdrowe potomstwo, aby zawsze z nadzieją mogli patrzeć w przyszłość.

Symbolika pierścionka ze szmaragdem

Jak już powiedziano wcześniej, kamienie szlachetne również są nośnikami ukrytych znaczeń. Podarowanie biżuterii jest więc czymś w rodzaju wypowiedzi niewerbalnej. Ma przy tym doniosłe znaczenie, ponieważ precjoza są o wiele bardziej trwałe niż ulotne słowa. W przypadku zaręczyn, zgodnie z intencją, klejnot ma być noszony przez całe życie.

Szmaragdowa symbolika świetnie komponuje się z oświadczynami. Oscyluje bowiem wokół piękna i miłości. Przekłada się ona bezpośrednio na wszystkie wyroby jubilerskie, w których najważniejszy jest właśnie ten kamień szlachetny. To samo, co symbolizuje szmaragd pierścionek zaręczynowy również oznacza. Za jego pomocą można powiedzieć wybrance zarówno „kocham cię!”, jak i „jesteś piękna!”.