Kształt twarzy a regulacja brwi

Piękny oraz starannie wyretuszowany łuk brwiowy podkreśla zawsze kobiecą urodę oraz nadaje jej mocnej wyrazistości. Nic zatem dziwnego, że mnóstwo pań patrząc każdego dnia w lustro zastanawia się czy obecny kształt brwi jest odpowiedni. Jak zatem odpowiednio wymodelować brwi, aby wydobyć z nich piękne oraz powabne spojrzenie?

Jak wyregulować brwi?

Pięknie wyregulowane brwi, potrafią w doskonały sposób zaakcentować naturalne rysy twarzy. Ponadto podkreślają one barwę oka oraz uzewnętrzniają posiadaną charyzmę i charakter. Warto zatem zadbać o to, aby nasze brwi były starannie oraz profesjonalnie wyregulowane.

Zabieg ten można wykonać samemu lub z pomocą kosmetyczki.
Każda kobieta, która zdecyduje się na samodzielną regulację gęstości oraz grubości brwi powinna przed przystąpieniem do zabiegu, dobrze się im przyjrzeć. Należy bowiem zawsze dobrze zastanowić się jaki kształt brwi będzie idealnie pasował do naszego profilu twarzy.

Regulacja brwi a kształt twarzy

I tak na przykład kobiety posiadające owalną twarz, powinny wyregulować brwi w taki sposób, aby łuk brwiowy był skierowany delikatnie ku górze oraz nie posiadał zbytnich zaokrągleń. Dzięki temu można bowiem dodać swemu wizerunkowi mnóstwo lekkości oraz delikatności.

Z kolei, aby nieco rozweselić prostokątną twarz, warto nosić nieco grubsze brwi, rozpoczynające się nieco dalej od nasady nosa.

A na twarzy o kształcie serca łuk brwiowy powinien być średniej grubości oraz unosić się ku górze w połowie długości.

Rozpoczynając przygodę z regulacją brwi warto na początek tylko bardzo delikatnie zmieniać profil brwi, a z czasem po nabyciu wprawy zdecydować się na bardziej wyraziste retuszowanie.

Co prawda wyregulowanie brwi nie jest trudne, ale warto zawsze wykazać się czujnością i ostrożnością. Na początek warto przy pomocy pęsetki wyrwać tylko pojedyncze włoski, a jeśli zabieg ten wydaje się bolesny, to wówczas zdecydować się na jego wykonanie po kąpieli czy też po wyjściu spod prysznica. Więcej doczytasz pod tym adresem.