najlepszy tv

Tanie telewizory, tani Smart TV

O tym, że telewizory z funkcją Smart TV są lepsze od swoich zwykłych odpowiedników, nie trzeba nikogo przekonywać. Sytuacja komplikuje się jednak w momencie, gdy chce się porównać kilka odmian platformy z aplikacjami na TV. Wtedy trudno ocenić, czy rzeczywiście jest aż tak dobrze.

Smart w każdym telewizorze

Pomysłodawcom stworzenia platformy aplikacji mobilnych na telewizorze przyświecał jeden cel: nie mogą ich obsługiwać wyłącznie najlepsze telewizory, lecz również te znacznie tańsze. Problem w tym, że praktyczne zrealizowanie tego założenia okazało się niemożliwe, gdyż tanie telewizory wyposażone zostały w zupełnie inne platformy programistyczne. Oznaczało to, że aktualizacja takich aplikacji Smart TV okazała się z biegiem czasu nierealna, co oczywiście wyłączyło je z użytkowania. Sprawdź sam!

Lista aplikacji – kontrowersje

Co gorsza okazało się też, że nie na wszystkich platformach sprzętowych możliwe jest zainstalowanie pełnej listy aplikacji. Potencjał niektórych z nich ograniczał się do popularnego serwisu społecznościowego, aplikacji do przeglądania filmów wideo i wielu mało znaczących narzędzi, które – użytkownikowi nad Wisłą – były zwyczajnie niepotrzebne (np. angielskojęzyczny kanał o żeglowaniu).

najlepszy tv

Podsumowanie

Tanie telewizory zwykle nie obsługują pełnej listy aplikacji Smart TV. Warto o tym wiedzieć przed zakupem takiego sprzętu. Na szczęście jego możliwości można znacząco rozszerzyć, chociażby poprzez boxy multimedialne.