Istotne elementy, na które warto zwrócić uwagę podczas wyboru plecaka

Większość dzisiejszych plecaków to paczki z wewnętrzną ramą, co oznacza, że ​​pręty podtrzymujące i rama są wbudowane w plecak i ukryte. Jednak nadal istnieją plecaki z ramą zewnętrzną, w których pręty są oddzielone od rzeczywistego opakowania i wystają (pomyśl o tych plecakach, które widzisz w starych filmach przygodowych lub filmach o ludziach podróżujących z plecakiem po Europie w latach 70 – duża, niezdarna metalowa rama). Nie wybieraj takich plecaków. Upewnij się, że kupujesz plecak z wewnętrzną ramą. Nie tylko lepiej wygląda, ale też wędziska o nic nie zaczepią, a Twoja torba będzie cieńsza, co ułatwi poruszanie się. Ponadto plecaki z wewnętrzną ramą są zwykle lżejsze, ponieważ rama składa się z włókna węglowego lub twardego plastiku, co sprawia, że ​​są bardziej wytrzymałe i łagodniejsze dla pleców.

Większość ciężaru, który będziesz nosił, będzie spoczywać na biodrach, więc będziesz potrzebować wyściełanego pasa, aby wygodniej utrzymać ciężar. Pas pomoże zapewnić wsparcie i bardziej równomiernie rozprowadzić obciążenie na plecach, powodując mniejsze obciążenie. Pas biodrowy również powinien być regulowany, aby można go było zacisnąć, aby zapewnić dodatkowe wsparcie.

Paski na ramię

Dzięki temu noszenie ładunku, który dzierży twój plecak adidas (zobacz), jest wygodniejsze, ponieważ ciężar będzie również zepchnięty w dół na ramiona. Poduszki będą mniej naciskać na ramiona, a także pomogą odciążyć dolną część pleców. Upewnij się, że wyściółka jest bardzo gruba i wykonana z jednego kawałka materiału, ponieważ będzie mniej podatna na pękanie.