Gdzie kupować farby do włosów?

Kobiety kochają zmiany swojego wizerunku i sprawa tyczy się również włosów. Wizyty u fryzjera jednak, bardzo często dla wielu osób są za drogie i nie mogą sobie na nie pozwolić. Na szczęście ów farbowanie można przeprowadzić w zaciszu domowym za niewielkie pieniądze. Wybierając jednak odpowiednią farbę, musimy przede wszystkim odpowiedzieć sobie na kilka pytań po to, aby uzyskać efekt, którego oczekujemy, a także nadmiernie nie zniszczyć naszych włosów.

Jak z brunetki zrobić blondynkę

Farby do włosów maja bardzo silne działanie, które pozwala całkowicie zmienić wizerunek każdej osoby. Jest nawet szansa z bardzo ciemnych włosów zrobić jasne kosmyki w kolorze blond. Do tego trzeba jednak podejść umiejętnie, bo jeśli tego nie zrobimy, to efekt może nas negatywnie zaskoczyć. Kluczem tutaj jest dobranie odpowiedniej farby do włosów, a także rozjaśniacza. Farbą bowiem nie da się rozjaśnić włosów, chyba że jest to farba, która w składzie ma domieszkę rozjaśniacza. Jednak na spektakularne efekty nie można za ich użyciem tutaj liczyć. Jeśli brunetka zechce zostać blondynką, to najlepiej najpierw włosy rozjaśnić z użyciem mocnego rozjaśniacza, najlepiej stopniowo, a dopiero później nałożyć odpowiedni kolor w postaci farby do włosów. Należy jednak wiedzieć, że rozjaśnianie włosów szczególnie tych ciemnych, to powinien być długofalowy proces, bo tego nie załatwi się w chwilę. Można przez to zniszczyć włosy, które będą nadawać się tylko do ścięcia.

Tonacja jaką maja farby do włosów

Farby do włosów istnieją na rynku w różnych tonacjach. Powinniśmy się tym kierować, bo jeśli posiadamy włosy o ciepłym odcieniu, to nie powinniśmy wybierać tych o zimnym. W ten sposób możemy osiągnąć na włosach bardzo niekorzystny efekt w odcieniach zieleni, czy niebieskości, która nie prezentuje się dobrze. Nie da się bowiem ocieplić włosów, które były wcześniej koloryzowane na zimny kolor. To mogą uczynić tylko tonery, które rzeczywiście są stworzone nie do farbowania, ale do tonowania danego koloru na włosach.