Japonia Tokyo Skytree - fototapeta

Fototapeta jako sposób aranżacji ścian pokoju

Wygląd ścian w naszym domu może być naprawdę zróżnicowany. Jedni wybierają tradycyjną farbę wodoodporną, którą można łatwo czyścić. Jeszcze inni decydują się na sprawdzoną i niezawodną tapetę. Coraz częściej możemy jednak skonfrontować się z zastosowaniem innych sposobów pokrycia ścian. Kiedyś wieszano obrazy – dziś krzykiem mody są nowoczesne fototapety.

Nowoczesne fototapety z wizerunkiem miasta – kicz czy hit?

Nie każdemu jednak przypadają one do gustu. Argumentem przeciwników zastosowania takiego rozwiązania na ściany w pokoju jest rzekome niepasowanie fototapety do aranżacji całego mieszkania. Ci, którym taki wystrój się nie podoba, z góry skreślają fototapetę z jednej z możliwości pokrycia ścian. Okazuje się jednak, że fototapeta może diametralnie zmienić oblicze wystroju całego pomieszczenia. Szczególnie, jeśli jest starannie dobrana i komponuje się z elementami dekoracyjnymi!

Co na fototapecie? Najmodniejsze wzory na ściany

Przeglądając oferty sklepów, które oferują nam szeroki wybór fototapet z pewnością natkniemy się na takie, które przedstawiają fotografie fauny i flory. Z tym musimy szczególnie uważać, ponieważ nie zawsze zdjęcie dżungli na ścianie będzie dobrze komponowało się z modernistycznym wystrojem pomieszczenia. Takie rozwiązanie pasuje bardziej do pokojów, w których mamy na przykład dużo roślinności. Inne propozycje, np. przedstawiające fototapety miasto z Galerii Plakatu, to kolejna opcja, tym razem znacznie bezpieczniejsza. Taki oryginalny widok będzie dobrze współgrał z większością wnętrz.