domek dla psa

Czy psy potrzebują domków?

Kiedy do domu wprowadza się nowy szczeniak lub dorosły pies, właściciel zazwyczaj myśli o zakupie obroży, plakietki, smyczy, zabawki, jedzenia i legowiska. Chociaż wszystkie te akcesoria są podstawowe, często domek dla psa jest pomijany na tej liście. Zwykle jedynie właściciele, którzy planują, że ich pies będzie spał poza domem rozważa zakup domku. Psy nie powinny jednak spać na zewnątrz. Są tam narażone nie tylko na niesprzyjającą pogodę, ale ponieważ nie mieszkają w domu, tracą podstawową część życia rodzinnego, a jest to im potrzebne, biorąc pod uwagę społeczny charakter psów. Jednak ważne jest, aby wiedzieć, że domki dla psów nie tylko służą tym zwierzakom, które mieszkają poza domem, ale mają też inne zastosowania.

Do czego może służyć domek?

Istnieje teoria, że dzikie psy mają tendencję do robienia nor lub podziemnych legowisk, aby zapewnić bezpieczeństwo swoich młodych, a zatem buda lub domek mogą zastąpić tę przestrzeń. Oznacza to, że pies czuje się tam komfortowo, dzięki czemu domek może być używany jako miejsce do spania lub odpoczynku w niektórych porach dnia. Ponadto istnieje rodzaj treningu, który opiera się na wykorzystaniu tych przestrzeni, aby pomóc nauczyć się psom załatwiać w innym miejscu, ponieważ instynkt twojego psa powie mu, żeby nie chodził do łazienki w w tym samym miejscu, w którym śpi (choć są wyjątki), takie produkty jak domki znajdziesz na tej stronie.

Domki dla psów nadają się idealnie do tego, aby stały się częścią wyposażenia domu. Najczęściej są bardzo ładnie wykonane i stanowią estetyczny dodatek do innych mebli.