W jakich sytuacjach używa się odstraszacza psów?

Odstraszacze psów to urządzenia, które emitują słyszalne przez nie ultradźwięki (20 000 do 25 000 Hz). Dźwięki te powodują, że zwierzęta czują silny dyskomfort i wolą się wycofać. W jakich sytuacjach to zjawisko może okazać się przydatne?

Spotkanie z agresywnym psem

Niewielki, przenośny odstraszacz psów można nosić przy sobie w czasie spacerów. W razie spotkania z agresywnym psem wystarczy włączyć urządzenie. Zwierzę nie musi podchodzić bardzo blisko. Wystarczy, że znajdzie się w odległości 2 do 7 m. W momencie, w którym usłyszy drażniące dźwięki, piec wycofa się i zrezygnuje z ataku.

Na trawniku

Istnieją też stacjonarne wersje odstraszaczy psów. Umieszcza się je na trawnikach i w nieogrodzonych ogrodach, aby zapobiec zanieczyszczaniu ich przez psy. Wiele modeli odstraszaczy dla psów działa też na inne zwierzęta, które potencjalnie mogą pojawić się w ogrodzie, tj. koty, czy wiewiórki. Odstraszacze te często mają zamontowane czujniki ruchu. Emitują ultradźwięki, wtedy gdy czujnik zarejestruje ruch. Niektóre urządzenia, aby skuteczniej odstraszyć nieproszonego gościa dodatkowo migają kolorowymi diodami LED.

W tresurze

Niektóre modele odstraszaczy psów mają też funkcję tresury. Dźwięki emitowane przez urządzenie są niższe niż, gdy celem jest przepędzenie zwierzęcia. Według niektórych specjalistów ma to na celu pobudzenie psa do pracy i jego większą mobilizację. Jest to praktyka dość kontrowersyjna. Więcej produktów znajdziesz na https://www.obroza-elektryczna.pl/odstraszacze-psow-i-kotow/.