fajnie wystrojony dziecięcy pokój

Galeria ścienna w pokoju dziecka

Stworzenie dekoracji do pokoju dziecka, które wprowadzą do przestrzeni malucha prawdziwie dziecięcy klimat, To wcale nie tak małe wyzwanie. Dzieci stosunkowo szybko rosną, dlatego też kupowanie drogich dekoracji nie ma sensu, bo czasami po roku czy dwóch zwyczajnie się już nudzę i nie podobają. Zamiast wydawać spore kwoty na takie tymczasowe dekoracje, lepiej pieniądze te przeznaczyć na coś innego, a pokój malucha udekorować plakatami.

Plakaty i tworzenie galerii

Plakaty dla dzieci z Galerii Plakatów można kupić czasami już nawet za kilkanaście zł, jeżeli natomiast pieniądze nie grają roli, można znaleźć również popularne grafiki pochodzące ze znanych skandynawskich sklepów, które czasami kosztują nawet ponad 100 zł. Wybierając plakaty do pokoju dla dzieci każdy z pewnością znajdzie coś na swoją kieszeń. W sieci można znaleźć nawet darmowe plakaty do wydruku, chociaż nie są one bardzo oryginalne, brak konieczności wnoszenia opłat za zakup z pewnością i tak będzie wystarczającym argumentem przemawiającym za ich atrakcyjnością. A na jakie plakaty warto wydać trochę pieniędzy? Można pomyśleć na przykład o plakatach spersonalizowanych, które zawierają dane takie jak imię dziecka, czy datę jego urodzin. Oczywiście tworzenie galerii ściennej trzeba urozmaicić, poza plakatami powinny się tam znaleźć również zdjęcia, a także na przykład pocztówki, dyplomy dziecka za różne osiągnięcia.

Jak stworzyć galerię ścienną?

Przed ostatecznym tworzeniem galerii ściennej dobrze jest swój pomysł na rozmieszczenie ramek rozrysować sobie na kartce papieru. Jest to szczególnie ważne wtedy, gdzie ramki będą wisiały na gwoździach. Konieczności wiercenia dziur w ścianach powinna być poprzedzona dokładnym ustaleniem rozmieszczenia ramek. Mniejsza ramki można natomiast mocować za pomocą specjalnej taśmy, nie utrzyma ona jednak niestety cięższych ramek z dużymi plakatami.