dwuczęściowa suknia ślubna

Suknia ślubna dwuczęściowa – piękna i praktyczna

Każda przyszła panna młoda chciałaby w dniu swojego ślubu wyglądać wyjątkowo pięknie, dlatego wybór sukni ślubnej jest ważną i trudną decyzją. Ogromna ilość dostępnych modeli i fasonów stawia przed dylematem, jaką suknię wybrać, aby czuć się w niej doskonale, ale także co z nią zrobić już po uroczystości.

Suknia ślubna dwuczęściowa czy klasyczna?

Aby nie martwić się, czy po ślubie suknia będzie mogła być sprzedana i nie zajmie miejsca w szafie na długo, warto rozważyć zakup dwuczęściowego kompletu, który jest równie piękny i uroczysty, a posiada także walory praktyczne. W przeciwieństwie do klasycznych propozycji sukien szytych w całości, suknia ślubna dwuczęściowa (zobacz) składa się z górnej części, która może być w formie gorsetu, bolerka lub strojnej bluzki z krótkim bądź długim rękawem oraz z długiej, midi lub nawet mini spódnicy. Taki zestaw daje dużo możliwości wykorzystania go w przyszłości na różne okazje mniej lub bardziej uroczyste. Do górnej części świetnie komponują się eleganckie spodnie, a także jeansy. Spódnicę można z powodzeniem założyć do mniej strojnej góry na przykład na imprezę sylwestrową.

Jakie modele sukni dwuczęściowych na ślub są dostępne?

Tak jak jest to w przypadku klasycznych sukni ślubnych, komplety dostępne w salonach są bardzo różne. Górne części sukni dwuczęściowych mogą mieć formę krótkiego gorsetu odsłaniającego płaski brzuszek, albo też długiego bardziej zabudowanego, wykończonego elegancką baskinką. Bardzo popularne wśród przyszłych panien młodych są strojne bluzki, które mogą mieć głębokie dekolty lub odsłaniać plecy. Rękawy w jednych modelach są długie dopasowane, ale także mogą być mocno rozkloszowane. Spódnice z reguły są bardzo strojne, szerokie, składające się z kilku ładnie układających się warstw, ale również chętnie wybierane są proste, eleganckie, przylegające do ciała. Suknia ślubna dwuczęściowa jest doskonałą alternatywą dla klasycznych strojów, tym bardziej, że każdy projekt jest szyty z pięknych tkanin, takich jak koronki, tiule czy atłasy.