derby elegancja na codzień

Męskie buty derby – wzór codziennej elegancji

Już dawno uznano w świecie mody, że buty sportowe, dżinsy, t – shirt i bluza to nie jest odpowiednie ubranie dla mężczyzny na co dzień. Z drugiej jednak strony dość trudno jest nosić codziennie garnitury. Dlatego też narodził się elegancki styl casualowy.

Elegancja każdego dnia

Czym on takim szczególnym się wyróżnia? Przede wszystkim tutaj zainwestować trzeba w koszule, stylowe dodatki, marynarki albo luźne swetry w akademickim stylu. Do tego dochodzą klasyczne dżinsy albo luźniejsze spodnie o materiale podobnym do dżinsu, jednak utrzymane w bardziej klasycznych barwach – czerni, granacie, bordo, ciemnej zieleni czy odcieniach brązu.

Buty derby – charakterystyczne dla elegancji casual

Trzeba także dodać, że typowe dla tego codziennego stylu są także buty derby, czyli inaczej angielki. Butów derby nie można w żadnym bądź razie mylić z oksfordkami. Te drugie mają zamkniętą przyszwę, zaś w pierwszych boki buta z dziurkami na sznurówki są luźno naszyte na przyszwę. Co więcej buty derby ze sklepu Patine nie mają żadnych zdobień czy perforacji.

Wygląd butów derby

Podsumowując buty derby są gładkimi, skórzanymi albo zamszowymi butami, bez zdobień, nieco szerszymi i na stabilnej podeszwie. W efekcie prezentują się dobrze a jednocześnie są bardzo wygodne i umożliwiają pewien siebie, szybki krok.

Do czego założy buty derby?

Pozostaje już tylko dokładniej podkreślić, do jakich stylizanci buty derby sprawdzą się najlepiej. Otóż oczywiście świetnie skomponują się z każdymi spodniami w stylu chino – kompromisem miedzy elegancją a wygodą. Do tego buty derby będą stanowić idealne połączenie dla wszelkich spodni w kratkę oraz paradoksalnie – do większości dżinsów w szczególności zaś typu slim czy ze skróconą nogawką. Unikajmy natomiast połączenia butów derby z luźnymi spodniami, dzwonami, szerokimi nogawkami i wszelkimi spodniami typu relaxed.