piękny pejzaż przedstawiający łąkę

Pejzaże w nowoczesnych wnętrzach

Najczęściej dekoracje takie jak pejzaże kojarzone są z tradycyjnymi aranżacjami. Można jednak dopasować je również do nowoczesnego stylu wnętrz. Co sprawdzi się wtedy najlepiej?

Nowoczesne wnętrza również mogą zyskać dzięki pejzażom. Kluczowe jest jednak wybranie takich widoków, które będą dopełniały nowoczesną aranżację i nadadzą jej oryginalny wygląd. Pejzaże – www.galeriaplakatu.com/widoki-i-pejzaze mogą stać się doskonałym dodatkiem zarówno do salonu, jak i do sypialni, kuchni czy nawet do łazienki!

Nowoczesne pejzaże przyciągają wzrok

Czym jednak jest nowoczesny pejzaż? Do wnętrz urządzonych współcześnie wybiera się przede wszystkim widoki dość minimalistyczne, zawierające mniejszą liczbę szczegółów. Spokojne jezioro, widok lasu, ale również panorama metropolii – to tylko kilka przykładów nowoczesnych krajobrazów.

Kolorystyka dekoracji tego rodzaju powinna być dopasowana również do kolorystyki całej aranżacji. Jako że wnętrza nowoczesne najczęściej urządza się dość oszczędnie pod tym względem, wybierane są wtedy pejzaże w odcieniach szarości, niebieskiego czy ciepłych odcieniach takich jak beże i brązy.

Oczywiście, pejzaż może również zagrać we wnętrzach pierwsze skrzypce i przyciągać wzrok na tle stonowanej aranżacji.

Pejzaże – fototapeta, a może nadruk na szkle?

We wnętrzach nowoczesnych pejzaże mogą uzyskać różne postaci. To nie tylko wysokiej jakości fototapety, na przykład na podkładzie z wyrównującej ścianę flizeliny, ale również można zamówić je jako drukowane obrazy – pojedyncze, podwójne albo tryptyki czy też modne obecnie nadruki na szkle, które świetnie sprawdzają się w kuchniach i w łazienkach.

Wiele inspiracji na pejzaże w nowoczesnych wnętrzach można znaleźć już teraz przez internet – na portalach wnętrzarskich, na blogach poświęconych aranżacji wnętrz, a także w sklepach specjalizujących się w sprzedaży takich dekoracji on-line.