Co podarować dziewczynce z okazji chrztu świętego?

Wielu rodziców organizuje chrzest święty swojego dziecka wczesną wiosną, gdy jest już ciepło, a piękne okoliczności przyrody zachęcają do zrobienia cudownych pamiątkowych zdjęć z tego podniosłego wydarzenia. Zatem teraz sporo osób poszukuje prezentów, które będą mogły być zarówno cudowną pamiątkę chrztu. Owszem, najprościej jest podarować pieniądze, jednak po nich ślad szybko zaginie. A nawet drobne pamiątki chrztu pozostaną na długie lata.

Piękne pamiątki na chrzest dziewczynki

Pamiątki chrztu dla dziewczynek to zwykle różnego rodzaju drobna biżuteria wykonana ze złota. Niejedna współczesna mama ma w swojej kolekcji wyjątkowy pierścionek albo łańcuszek, które lata temu otrzymała jako dziecko w prezencie z okazji sakramentu chrztu. To wyjątkowe przedmioty, do których podchodzi się z wielkim sentymentem. Dla dziewczynki warto zatem kupić drobny złoty łańcuszek z medalikiem z wizerunkiem Matki Boskiej albo Jezusa, albo krzyżykiem. Będzie mogła go zakładać już jako kilkulatka. To praktyczna rzecz, która z pewnością nie spocznie w pudełeczku z biżuterią, nigdy nie wykorzystana.

Biblia jako pamiątka chrztu

Jeżeli decyzja jest taka, że w ramach prezentu przekazuje się rodzicom dziecka określoną sumę pieniędzy, warto podarować do tego Biblię jako pamiątkę chrztu. W księgarniach jest mnóstwo pięknych ilustrowanych Biblii dla dzieci, które rodzice będą mogli czytać już nawet niemowlakom. Taka Biblia to doskonała pamiątka na chrzest, z której w przyszłości dziecko będzie miało dużo przyjemności i radości.