Kiedy nie można wykonywać peelingu kawitacyjnego?

Peeling kawitacyjny jest zabiegiem bezbolesnym i bezpiecznym, jednak wiadomo że jak przy każdym zabiegu, są pewne ograniczenia co do jego wykonywania. Zanim zgłosimy się na peeling kawitacyjny we Wrocławiu, warto wiedzieć kiedy powinniśmy unikać tego zabiegu.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Jest sporo przeciwwskazań do wykonywania zabiegu peelingu kawitacyjnego, najlepiej jest zgłosić się na niego dopiero kiedy wyeliminujemy te czynniki. Na pewno peelingu nie mogą wykonywać osoby posiadające zapalenie skóry czy w szczególności otwarte rany. Dotyczy to trądziku ze zmianami ropnymi, stanów pooperacyjnych czy innych uszkodzeń skóry. Peeling kawitacyjny Wrocław jest również odradzany u kobiet będących w ciąży, osób cierpiących na nowotwory, osteoporozę czy niewydolność krążenia. Zabieg nie może być również wykonywany u osób, które mają umieszczoną w swoim ciele metalową biżuterię lub metalowe elementy chirurgiczne.

Przeczytaj także: Peeling Kawitacyjny w salonach Easy Waxing w Warszawie i Wrocławiu

Czy po ustaniu przeciwwskazań można wykonać peeling?

Oczywiście jeśli ustanie przyczyna przeciwwskazań, można znów zgłosić się do gabinetu kosmetycznego i wykonać peeling. Zazwyczaj są to jedynie przeciwwskazania czasowe, które nie eliminują pacjenta całkowicie z opcji wykonania peelingu kawitacyjnego.

zdjęcie przedstawiające peeling kawitacyjny